Základní umělecká škola Ostrov - logo

Důležité info

Vážení rodiče,
jsem nucena Vám oznámit, že od středy 11.3. až do odvolání (podle nařízení Ministerstva zdravotnictví) je zakázána osobní přítomnost žáků ve vzdělávání, což znamená, že na naší škole nebude probíhat vyučování.

Doufáme, že toto opatření nebude dlouho trvat a brzy se zase s Vašimi dětmi uvidíme. Zahájení výuky Vám oznámím na webu a emailovou cestou.

S pozdravem
Mgr. Irena Konývková
ředitelka ZUŠ Ostrov

Co nás čeká

Kostka sedahudební->zpěv

Pěvecký sbor:

  V roce 1990 přešel na naší ZUŠ dětský pěvecký sbor "Sedmihlásek". Když jeho sbormistryně Alena Nozarová začala o dva roky později působit na karlovarském gymnáziu, byl vedením pověřen Mgr. Jiří Navara.Ten jej úspěšně vedl až do června roku 2007. Od nového školního roku 2007/2008 začala budovat pěvecký sbor Eva Henychová po ní Jarmila Chaloupková. Dnes vede sbor Kateřina Bodláková.

Sólový zpěv:
  Zpěv začínal své tradice výukou Jiřiny Bačové, která na tehdejší lidové škole umění působila již od roku 1960.
S jejím odchodem z Ostrova v roce 1976 se v ZUŠ Ostrov tato múza umlčela, a to dokonce dlouhých 20 let. Zpřetrhané nitky však velmi rychle navázala v roce 1996 externí učitelka Pavlína Dudášová, její žáci - stejně jako žáci její dávné předchůdkyně - slavili úspěchy na mnoha soutěžích místních i republikových. Bohužel i tato učitelka zpěvu se z Ostrova odstěhovala. Naštěstí nebyla naplněna dvacetiletá odmlka, neboť okamžitě nastoupily nové učitelky.
V současné době sólový zpěv vyučuje Kateřina Bodláková, která přijímá žáky k výuce zejména populárního zpěvu.