Základní umělecká škola Ostrov - logo

Důležité info

OD 11. KVĚTNA UČÍME I PREZENČNĚ (POKUD UČITEL NEPATŘÍ MEZI RIZIKOVÉ OSOBY). KAŽDÝ ŽÁK, KTERÝ VEJDE, MUSÍ PŘINÉST ČESTNÉ PROHLÁŠENÍ.

Co nás čeká

Nedávné akce

Kostka sedahudební->žestě->žestě - úvod

Oddělení žesťových nástrojů představují v současné době čtyři zkušení pedagogové a to: učitelé na trubku, zobcovou flétnu a EKN Jiří Novotný, Jan Veverka a Jiří Klauko,učitel hry na lesní roh Josef Traksl a učitelka na spodní žestě Libuše Jedličková. Pánové Traksl a Klauko a Veverka působí také na pobočkách v Jáchymově, Abertamech a Hroznětíně.

Všichni si připravují své žáky již od útlého věku hrou na zobcovou flétnu a ti nejschopnější pak přecházejí na žesťové nástroje. Což jsou trubka, lesní roh, pozoun a tuba.

Po zvládnutí základů hry nacházejí žáci uplatnění v různých orchestrech školy (PÍSK - PÍSK , SWING BAND ), ale také v komorních souborech. V naší nástrojové skupině působí tři flétnové soubory. Pod vedením J.Klauka soubor EMA a ve třídách J.Traksla  a J. Novotného další dva soubory. V uplynulém školním roce se tyto dva soubory v předvánočním čase operativně spojily a byli doplněny o další nástroje. Housle, violoncello a keaboardy. Na vánočním koncertě měl tento nový, velký soubor úspěch a tak bude pokračovat v koncertní činnosti i nadále. Studenti se setkávají s různorodou hudbou, naučí se hudebnímu řemeslu, vystupovat na veřejnosti, v kolektivu respektovat jeden druhého a hlavně je to baví.

Dětem se věnují učitelé, kteří aktivně působí v různých orchestrech.Mají bohaté zkušenosti a sami neustále vstřebávají nové poznatky ve svých oborech.Ty dále předávají svým žákům, z nichž nejlepší pak pokračují v dalším studiu na vyšších hudebních školách. 

Stále však nejsme spokojeni s počtem zájemců o hru na žesťové nástroje. Přitom poptávka po trumpetistech, hornistech a pozounistech je velká. A ve všech našich souborech jsou nedostatkovým zbožím. Snažíme se výuku zatraktivnit a přizpůsobit novým trendům. Škola zakoupila pro začínající žáky nové, odlehčené plastové nástroje, které umožňují už i malým dětem hrát na trubku, pozoun. Rádi proto uvítáme zájemce o studium v našem oddělení.

 

 

Jiří Novotný
vedoucí oddělení