Základní umělecká škola Ostrov - logo

Důležité info

VZHLEDEM K REKONSTRUKCI ELEKTRICKÉHO ROZVODU NA HLAVNÍ BUDOVĚ 717 NENÍ MOŽNÉ SE DOVOLAT NA STÁTNÍ TELEFONY. SVÉ DOTAZY PIŠTE PROSÍM EMAILEM NA JEDNOTLIVÉ PRACOVNÍKY, ČI VOLEJTE ŘEDITELCE ŠKOLY 776 080 097

Co nás čeká

Nedávné akce

Kostka sedahudební->žestě->žestě - úvod

Oddělení žesťových nástrojů představují v současné době čtyři zkušení pedagogové a to: učitelé na trubku, zobcovou flétnu a EKN Jiří Novotný, Jan Veverka a Jiří Klauko,učitel hry na lesní roh Josef Traksl a učitelka na spodní žestě Libuše Jedličková. Pánové Traksl a Klauko a Veverka působí také na pobočkách v Jáchymově, Abertamech a Hroznětíně.

Všichni si připravují své žáky již od útlého věku hrou na zobcovou flétnu a ti nejschopnější pak přecházejí na žesťové nástroje. Což jsou trubka, lesní roh, pozoun a tuba.

Po zvládnutí základů hry nacházejí žáci uplatnění v různých orchestrech školy (PÍSK - PÍSK , SWING BAND ), ale také v komorních souborech. V naší nástrojové skupině působí tři flétnové soubory. Pod vedením J.Klauka soubor EMA a ve třídách J.Traksla  a J. Novotného další dva soubory. V uplynulém školním roce se tyto dva soubory v předvánočním čase operativně spojily a byli doplněny o další nástroje. Housle, violoncello a keaboardy. Na vánočním koncertě měl tento nový, velký soubor úspěch a tak bude pokračovat v koncertní činnosti i nadále. Studenti se setkávají s různorodou hudbou, naučí se hudebnímu řemeslu, vystupovat na veřejnosti, v kolektivu respektovat jeden druhého a hlavně je to baví.

Dětem se věnují učitelé, kteří aktivně působí v různých orchestrech.Mají bohaté zkušenosti a sami neustále vstřebávají nové poznatky ve svých oborech.Ty dále předávají svým žákům, z nichž nejlepší pak pokračují v dalším studiu na vyšších hudebních školách. 

Stále však nejsme spokojeni s počtem zájemců o hru na žesťové nástroje. Přitom poptávka po trumpetistech, hornistech a pozounistech je velká. A ve všech našich souborech jsou nedostatkovým zbožím. Snažíme se výuku zatraktivnit a přizpůsobit novým trendům. Škola zakoupila pro začínající žáky nové, odlehčené plastové nástroje, které umožňují už i malým dětem hrát na trubku, pozoun. Rádi proto uvítáme zájemce o studium v našem oddělení.

 

 

Jiří Novotný
vedoucí oddělení