ZÁKLADNÍ UMĚLECKÁ ŠKOLA OSTROV

Masarykova 717, 36301 Ostrov

TEL. 353 300 530, skola@zusostrov.cz

Hudební obor

HUDEBNÍ OBOR

se zaměřuje na sólová vystoupení žáků různého nástrojového obsazení (klavír, keyboard, housle, violoncello, flétna zobcová i příčná, klarinet, saxofon, trubka, hoboj, kytara, elektrická kytara a basová kytara, akordeon, lesní roh, bicí nástroje), ale i na vystoupení sólového zpěvu. Sólisté tohoto oboru, ale i různá komorní i orchestrální seskupení se pravidelně zúčastňují různých soutěží, z kterých přivážejí mnohá ocenění.

Hudební oddělení
Hudební soubory školy

 

  Škola se může pochlubit smíšeným orchestrem " Ad libitum ". V jeho repertoáru je jak klasická hudba, tak moderní skladby. Orchestr řídí Iveta Müllerová.

  EMA - Základ souboru, který vede Jiří Klauko, tvoří flétnový kvartet ( soprán, alt , tenor, bas ). Repertoár souboru je velmi rozsáhlý a zahrnuje skladby od renesance přes baroko až po současné moderní skladby. Soubor EMA se několikrát zúčastnil soutěží ZUŠ a je pravidelným hostem různých kulturních a společenských akcí nejen v našem městě.

  Různé věkové složení mají také flétnové soubory Alexandra Šťastného. To se projevuje i ve skladbách. Menší žáci se zaměřují na hraní známých písniček z pohádek, starší žáci pak na klasickou hudbu z různých období.
Dále jsou žáci zapojeni do kapel "After Party band" a B.B.Band.

  Různorodostí se projevují i soubory Písk-písk, ve kterých se realizují žáci od 2.třídy ZŠ až po vysokoškoláky. V obsazení 3-11 hráčů procházejí ve svém vývoji různými styly hudby - dětská píseň, stará a etnická hudba, folk, pop, jazz a rock. Soubory natočili několik CD a vyznačují se originalitou v aranžmá i jejich podání.

  V hudebním oboru také působí pěvecký sbor, který vede Kateřina Bodláková.

  Kytarové oddělení se může pochlubit jak Kytarovým orchestrem ZUŠ Ostrov, v jehož repertoáru jsou především klasické skladby, tak i rockovými kapelami "Rockeři z druhého patra", které hrají především převzaté skladby od rockových legend. Kytarový orchestr i rockové kapely vede pan učitel Patrik Soška.

 

  Ozdobou všech slavnostních akcí je soubor bicích nástrojů Drums Band. Rytmus samby a dalších tvarů latinsko-amerických rytmů v podání členů tohoto uskupení dovede navodit v obecenstvu vždy velmi příjemnou atmosféru.

  Škola je též pořadatelem (každý sudý rok) hudebního festivalu. Na dvoudenní akci se představí kapely z různých uměleckých škol a to převážně jazzového, tanečního i rockového zaměření. Hlavním organizátorem festivalu je zástupce ředitelky školy Jaroslav Chmelík.

14souzneni.jpg 1malysmyccovy.jpg 2swingband.jpg 3ema.jpg 4trio.jpg 5pisk.jpg 7bici.jpg


Copyright © 2009-2013 All rights reserved. Powered by: www.valid.cz | Design: www.rrsoft.cz