ZÁKLADNÍ UMĚLECKÁ ŠKOLA OSTROV

Masarykova 717, 36301 Ostrov

TEL. 353 300 530, skola@zusostrov.cz

Žestě

Oddělení žesťových nástrojů představují v současné době čtyři zkušení pedagogové a to: učitelé na trubku Jiří Novotný a Jiří Klauko,učitel hry na lesní roh Josef Traksl a učitelka na spodní žestě Libuše Jedličková. Pánové Novotný, Traksl a Klauko působí také na pobočkách v Hroznětíně, Jáchymově a Abertamech

Všichni si připravují své žáky již od útlého věku hrou na zobcovou flétnu a ti nejschopnější pak přecházejí na žesťové nástroje. Pro školní rok 2016/17 byly zakoupeny nové, lehké plastové trubky, které umožňují začít hrát na tento nástroj už i malým dětem. Dovybaven byl také flétnový soubor.

Po zvládnutí základů hry nacházejí žáci uplatnění v různých orchestrech školy (PÍSK - PÍSK , SWING BAND ), ale také v komorních souborech. V naší nástrojové skupině působí tři flétnové soubory. Pod vedením J.Klauka soubor EMA a ve třídě J.Traksla TraXlletky a ve třídě J. Novotného soubor ze začínajících žáků. Studenti se setkávají s různorodou hudbou a během roku vystupují na přehrávkách, koncertech a soutěžích.Naučí se nejen hudební řemeslo, ale také vystupovat na veřejnosti.

Dětem se věnují učitelé, kteří aktivně působí v různých orchestrech.Mají bohaté zkušenosti a sami neustále vstřebávají nové poznatky ve svých oborech.Ty dále předávají svým žákům, z nichž nejlepší pak pokračují v dalším studiu na vyšších hudebních školách. Příkladem budiž Jan Veverka ze třídy J.Novotného, který studuje konzervatoři J.Ježka v Praze a vede populární orchestr Swig mekody Ostrov.

Stále však nejsme spokojeni s počtem zájemců o hru na žesťové nástroje. Přitom poptávka po trumpetistech, hornistech a pozounistech je velká. A ve všech našich souborech jsou nedostatkovým zbožím. Proto rádi uvítáme zájemce o studium na tyto nástroje.

 

 

Jiří Novotný
vedoucí oddělení

 -akce

- fotogalerie


dsc00347.jpg dsc00474.jpg dsc00479.jpg


Copyright © 2009-2013 All rights reserved. Powered by: www.valid.cz | Design: www.rrsoft.cz