ZÁKLADNÍ UMĚLECKÁ ŠKOLA OSTROV

Masarykova 717, 36301 Ostrov

TEL. 353 300 530, skola@zusostrov.cz

Kytary

   

Historie

   Kytarové oddělení zažilo spousty slávy za působení Vlastimila Altrichtra. Velkého věhlasu se dostalo především kytarovému orchestru. V dalších letech se při výuce tohoto nástroje vystřídalo několik učitelů, za všechny si zaslouží vyjmenovat snad nejdéle působící interní učitel na naší škole (1969-2004) ing. Josef Nečas, který se zabýval kromě výuky kytary výukou skladby na počítači.


Současnost

   Samotné kytarové oddělení počalo fungovat ve školním roce 2007/2008, kdy byl do funkce vedoucího kytarového oddělení jmenován pan učitel Patrik Soška. Do této doby spadali kytaristé pod vedení vedoucího dechového-dřevěného oddělení Vlastislava Mareše.
  V současné době vyučuje hře na kytaru vedoucí oddělení Patrik Soška, který vyučuje hru na klasickou kytaru, elektrickou rockovou kytaru a baskytaru. Patrik Soška současně vede soubory, kde se uplatňují žáci kytary – Kytarový orchestr ZUŠ Ostrov a Rockeři z II. patra. Dále hru na kytaru vyučuje Vlastislav Mareš, který se věnuje hře na baskytaru a elektrofonickou kytaru. Žáci Vlastislava Mareše se uplatňují v jazzových souborech. V posledních letech se kromě těchto dvou vyučujících, kteří ve škole působí trvale, vystřídala řada učitelů hry na kytaru na výpomoc, neboť o tento nástroj je veliký zájem. Byli to například učitelé Eva Henychová, Karel Boháček, Jiří Prokeš a Pavel Náhončík.


Odkazy a další


Patrik Soška DiS.
vedoucí oddělení


Copyright © 2009-2013 All rights reserved. Powered by: www.valid.cz | Design: www.rrsoft.cz