Základní umělecká škola Ostrov - logo

Důležité info

VZHLEDEM K REKONSTRUKCI ELEKTRICKÉHO ROZVODU NA HLAVNÍ BUDOVĚ 717 NENÍ MOŽNÉ SE DOVOLAT NA STÁTNÍ TELEFONY. SVÉ DOTAZY PIŠTE PROSÍM EMAILEM NA JEDNOTLIVÉ PRACOVNÍKY, ČI VOLEJTE ŘEDITELCE ŠKOLY 776 080 097

Co nás čeká

Nedávné akce

Kostka sedahudební->smyčce

Proč hrát na housle,violoncello či kontrabas? Dá to práci,ale ta odměna!Housle jsou nejkrásnější a nejzpěvnější hudební nástroj. Violoncello je hudební nástroj s velkými výrazovými možnostmi ,kde jeho největší předností je zpěvnost a schopnost přednést krásnou melodii. V klasické hudbě mají tyto nástroje možnost hrát sólově, ale i s doprovodem dalších hudebních nástrojů. V dnešní době se stávají velmi žádanými nástroji v moderní hudbě a to i v elektronické podobě. Snažíme se proto nabízet žákům rozmanitý repertoár.
Žáci naší školy se zúčastňují soutěží ZUŠ buď jako sólisté, nebo v komorních souborech.Z těchto soutěží si odvážejí cenná umístění, zejména v posledních letech, kdy umístění na prvních místech nejsou žádnou výjimkou. Účinkují na akcích ZUŠ - třídní, interní, vánoční, veřejné, výchovné a absolventské koncerty. Jsou členy orchestru Ad libitum,pod vedením Ivety Müllerové,který reprezentuje naší školu i v zahraničí, houslového orchestru String, pod vedením Ondřeje Hanouska a různých souborů a kapel na naší škole.
Výuka houslí : Iveta Müllerová, Ondřej Hanousek a Helena Šťastná 
Výuka violoncella : Pavel Klvač 
Výuka kontrabasu: Vlastislav Mareš 
Všichni vyučující jsou aktivními hráči a hudebníky, kteří působí, či působili v Karlovarském symfonickém orchestru, jsou také aktivní v jiných uskupení a hrají různé žánry. Díky své hráčské praxi mohou předat žákům jen to nejlepší.
Vedoucí sekce  Iveta Müllerová