Základní umělecká škola Ostrov - logo

Důležité info

Vážení rodiče,
jsem nucena Vám oznámit, že od středy 11.3. až do odvolání (podle nařízení Ministerstva zdravotnictví) je zakázána osobní přítomnost žáků ve vzdělávání, což znamená, že na naší škole nebude probíhat vyučování.

Doufáme, že toto opatření nebude dlouho trvat a brzy se zase s Vašimi dětmi uvidíme. Zahájení výuky Vám oznámím na webu a emailovou cestou.

S pozdravem
Mgr. Irena Konývková
ředitelka ZUŠ Ostrov

Co nás čeká

Kostka sedahudební->smyčce

Proč hrát na housle,violoncello či kontrabas? Dá to práci,ale ta odměna!Housle jsou nejkrásnější a nejzpěvnější hudební nástroj. Violoncello je hudební nástroj s velkými výrazovými možnostmi ,kde jeho největší předností je zpěvnost a schopnost přednést krásnou melodii. V klasické hudbě mají tyto nástroje možnost hrát sólově, ale i s doprovodem dalších hudebních nástrojů. V dnešní době se stávají velmi žádanými nástroji v moderní hudbě a to i v elektronické podobě. Snažíme se proto nabízet žákům rozmanitý repertoár.
Žáci naší školy se zúčastňují soutěží ZUŠ buď jako sólisté, nebo v komorních souborech.Z těchto soutěží si odvážejí cenná umístění, zejména v posledních letech, kdy umístění na prvních místech nejsou žádnou výjimkou. Účinkují na akcích ZUŠ - třídní, interní, vánoční, veřejné, výchovné a absolventské koncerty. Jsou členy orchestru Ad libitum,pod vedením Ivety Müllerové,který reprezentuje naší školu i v zahraničí, houslového orchestru String, pod vedením Ondřeje Hanouska a různých souborů a kapel na naší škole.
Výuka houslí : Iveta Müllerová, Ondřej Hanousek a Helena Šťastná 
Výuka violoncella : Pavel Klvač 
Výuka kontrabasu: Vlastislav Mareš 
Všichni vyučující jsou aktivními hráči a hudebníky, kteří působí, či působili v Karlovarském symfonickém orchestru, jsou také aktivní v jiných uskupení a hrají různé žánry. Díky své hráčské praxi mohou předat žákům jen to nejlepší.
Vedoucí sekce  Iveta Müllerová