Divadelní soubor HOP-HOP Ostrov

Aktuálně | Inscenace | Hopákům | Kronika | Videa | Soukání | Kontakty

Logo Soukání

Soukání 2021

Soukani Ostrov 2021 – Communication

13rd international theatre festival for children and youth, Czech Republic

The festival will take place in Ostrov, CZE, 22.9.-26.9.2021

 

Soukání Ostrov je mezinárodní divadelní festival, jehož 13. ročník /jedná se o bienále/ pořádá Základní umělecká škola Ostrov ve dnech 22.9.-26.9.2021

 

Na festival se prostřednictvím Světové Aity/Aaity /světová organizace pro amatérské divadlo/  hlásí účastníci z celého světa. Nejvzdálenější zúčastněné soubory: Izrael, Kolumbie, Kanada, Arménie;  samozřejmě soubory z Evropy, vzhledem ke Covidu 19 se tentokráte ale zaměříme na české soubory.

 Soubory jsou vybírány na základě záznamu představení a podání přihlášky na:

application form:

http://bit.ly/soukani21

The form has 4 sections. First part contains info about theatre group. In the second part write in all members of the group, who would arrive at festival. Third part contains info about performance. Last part contains transportation info to/from festival and final terms & conditions

 

Součástí festivalu je předávání zkušeností prostřednictvím odehraných představení, ale i formou seminářů. Pro vedoucí souborů je to rozborový seminář, vedený odborníkem na dětské a mládežnické divadlo z Čech, či ze zahraničí.  Na tento seminář se mohou hlásit i vedoucí souborů, jejichž soubor na festivalu nevystupuje.

Pro mladé účastníky jsou to pak semináře na dovednosti směřující k divadlu /např. maska, rytmus – bubenický workshop, pohyb na šálách, žonglování, tanec apod./

Celkem se festivalu zúčastní cca 150 přímých účastníků, dále pak cca 500 žáků škol /i pro ně se pořádá seminář s názvem  Než půjdu do divadla, Pro účastníky je též připraven doprovodný program - např. návštěva památek Ostrova, průvod městem Ostrov s ukázkami ze seminářů, stánky jednotlivých zemí ve Dvoraně, večer Soubor baví soubor apod. Vše bude záviset na pandemii. 

Minimálně si můžete přijet do Ostrova zahrát pro omezený počet diváků. Uděláme vše proto, aby jsme dodrželi veškeré hygienické požadavky.

Účastníci si platí pouze cestu. Ubytování a stravování zajišťuje pořadatel.

Uzávěrka přihlášek je 25.6.2021 2021. Délka představení by měla být mezi 30 – 50 minutami. Vítány jsou soubory max. o 12 hercích a 3 doprovodů.

 

 


s13_logo-cmyk.jpg

Copyright © 2008 - 2013 All rights reserved. Powered by: www.valid.cz | Design: www.rrsoft.cz

Aktualizace: 1.12.2021