RAKOUSKO

rakousko.jpg (rakousko)

Název souboru: Chiar?

Název inscenace: Nejchytřejší lidé na zemi

Autor: Autorské divadlo

Režie: Gregor Ruttner

Skupina „Chiar?“ existuje již sedm let, avšak pokaždé s jiným jménem a s různým složením. V tuto chvíli jsou členy šest mladých žen a dva mladí muži ve věku kolem 17ti let. Tato divadelní skupina je nejstarším souborem BiondekBühne v Badenu - jedné z největších společností mladého divadla v Rakousku. Skupina „Chair?“ byla do šk. roku 2010/11 vedena Walterem Laxmüllerem. Poté si ji pod svá křídla vzal Gregor Ruttner, jeden z mladších BiondekBühne vedoucích.

Co je tak zvláštního na našich politicích, že jim důvěřujeme natolik, že mohou dělat za nás různá rozhodnutí? Jak doopravdy pracují? Jak se chovají, když na ně žádná kamera nemíří? A co udělají pro to, aby zachránili nejdůležitější věc na světě - svoji vlastní práci? „Nejchytřejší lidé na zemi“ je autorskou inscenací tvořenou celým souborem.

AUSTRIA

Name of the group: Chiar?

Name of the performance: Die klügsten Männer der Welt (The smartest men on earth)

Author: Devising theatre (created by the group itself)

Director: Gregor Ruttner

The group „Chiar?“ has existed now for 7 years with different names and in different

constellations. Currently there a six young women and two young men at the age of 17. It is one of the oldest groups of BiondekBühne Baden, one of Austria‘s largest youth theater companies. It was led by Walter Lexmüller until 2010/11. After that it was took over by Gregor Ruttner, one of BiondekBühne‘s junior leader.

What is so special about our politicians that we trust them to make decisions for us? How do

they really work? How do they act when there‘s no camera pointing at them? And what will they do to save the most important thing on earth - their own job? „Die klügsten Männer der Welt“ - „The smartest men on earth“ is a performance created by the group itself.