ČESKÁ REPUBLIKA – OSTROV NA POSLEDNÍ CHVILI

Scénografie: Lucie Veličková

Hudební aranžmá: Jakub Velička

Progam: Šárka Bělohlávková

Divadelní soubor „Na poslední chvíli“ vznikl na ZUŠ Ostrov v roce 1994. Každoročně se účastní národních divadelních přehlídek (např. Jiráskův Hronov, Wolkrův Prostějov, Mladá scéna). S některými inscenacemi se soubor představil v Německu a Rakousku.

Děj Pohádek od rybníka je zasazený do rámce jáchymovských trhů. Lidová vypravěčka na nich vypráví tři příběhy: Vánoční jáchymovskou pověst (o tom, jak se na město Jáchymov sneslo Betlémské světlo), Jak se v Jáchymovském rybníku konala svatba (o tom, jak se vodník Načísko oženil s vílou Malvínkou), O přátelství (o tom, jak přátelství mezi holčičkou Maruškou a pohádkovými bytostmi pomohlo vyléčit Maruščinu maminku ze zlé nemoci).

CZECH REPUBLIC – OSTROV NA POSLEDNI CHVILI

Name of the group: Na poslední chvíli

Name of the performance: Tales from the pond

Author: Irena Brandová

Director: Lucie Veličková

Script: Lucie Veličková and the group

Set dessign: Lucie Veličková

Music: Jakub Velička

Programme:  Šárka Bělohlávková

Theatre group „Na poslední chvíli“ was established at Basic art school in Ostrov in 1994. The group is participating in national theatre festivals annually (for example: Jiráskův Hronov, Wolkrův Prostějov, Mladá Scéna). The group also showed some of its performances in Germany and Austria.

The story of “Tales from the pond” is situated on the Jáchymov’s market. The folk storyteller is telling three stories: Christmas tale of Jachymov (how the Bethlehem light drifted on the Jachymov town), How was the wedding in a Jachymov’s pond (how the water sprite Načísko has married the fairy Malvínka), About the friendship (how the friendship between girl called Maruška and fairytale characters helped to cure Maruška’s mum from a terrible disease).

Aktualizace: 22.6.2019