ČESKÁ REPUBLIKA – BRNO

brno25.jpg (brno25)

Název souboru: Reverzní dveře

Název inscenace: Pudy z půdy

Autor: autorská inscenace s využitím několika textů beatnické generace

Režie: Kamila Kostřicová a soubor

Dramaturgie: Kamila Kostřicová

Hudba: Jonáš Konývka

Pohybová spolupráce: Michal Nováček

Soubor Reverzní Dveře tvoří a hraje pod vedením studentky doktorského studia Ateliéru Divadlo a výchova JAMU v Brně Kamily Kostřicové. Je nám od 20 do 28 let, ti mladší značně převažují, čímž my starší mládneme. Pracujeme postupy kolektivního autorského divadla. Jde o společnou tvorbu, při které se každý člen souboru podílí na vzniku všech složek inscenace. Na začátku procesu nám zatím nikdy nestál ani dramatický text, ani například příběh, ale dílčí východiska a na ně navázané pohybové, herecké a inscenační aktivity. Letos se naše autorská inscenace odrazila od otázky, kam až je schopen člověk zajít.

Drama, techno, pohyb, sitkom, sex, básně. Touha po potlesku, žvýkačce, reprodukci, síle, orgasmu. Tělo na tělo, mé rty ke rtům tvým, tvrdě až na vrchol, pokusme se o dítě. Trochu z Ferlinghettiho, Snydera nebo Waldmanové. Hodně z Reverzních dveří. AUTORSKÁ ANDĚLSKÁ KOLÁŽ S PRVKY COOLNESS. Allena, Václav, Řehoř, Anne, Karel, Maya, Richard, Brenda a Karolína. Trochu zvláštní, ale odhodlaní toužit. …ségra? Půjdeme si hrát? Dřív, než náš domeček zčerná….

CZECH REPUBLIC – BRNO

Name of the group: Reversing Door

Name of the performance: Urges from the attic

Author: a collective devising theatre with using of several texts from the Beat Generation authors

Director: Kamila Kostřicová and the group

Script: Kamila Kostřicová

Music: Jonáš Konývka

Movement cooperation: Michal Nováček

Our theatre group Reversing Door creates and performances with Kamila Kostricova as a director, she is graduate student of a Drama Department on Theatre Faculty JAMU in Brno. Our group is composed of people from 21 to 28 years old. We work with principals of a collective devising theatre. We create together, every member of the group participates on a formation of all performance components. At the beginning of the process we have never come out from any dramatic text or a story, but we just juggled with partial movement, acting and staging activities. This year, our own authorial work is reflected from the question of how far one can go.

Drama, techno, movement, sitcom, sex, poems. The desire for applause, chewing gum, reproduction, power, orgasm. Body to body, my lips to your lips, hard to the top, let's try for a child. A bit of Ferlinghetti, Snyder and Waldman. Much of Reversing Door. Devising angelic collage with coolness elements. Allena, Václav, Řehoř, Anne, Karel, Maya, Richard, Brenda and Karolína. A little strange, but decisive to desire. …sister? Shall we play? Before our house goes black...