Divadelní soubor HOP-HOP Ostrov

Aktuálně | Představení | Hopákům | Kronika | Úspěchy | Soukání | Kontakty

ČESKÁ REPUBLIKA – BRANDÝS NAD LABEM


vyber-kdopad-4.jpg (Brandys - kdopad) 


Základní informace


Název souboru: NAZABITÍ


Název inscenace: Kdopak se vám vo to vůbec prosil


Předloha: Irena Dousková – Oněgin byl Rusák


Režie: Irina Ulrychová


Dramaturgie: Irina Ulrychová


Hudba: Matěj Chour


 O souboru


Soubor existuje přibližně osm let a ještě pár let předtím bez názvu, jako jeden z ročníků literárně dramatického oboru ZUŠ. I když jsme se zatím převážně zaměřovali na komedie, začal mezi členy souboru sílit pocit, že už je na čase zabývat se i trochu vážnějšími tématy – a výsledkem hledání je inscenace „Kdopak se vám vo to vůbec prosil“.


 O inscenaci


Helena, Jůlie, Páťa, Havlíček a Antoša se chystají na maturitu. Jsou osmdesátá léta. Z rádií zní písničky Michala Davida. A protože oni nevidí dobu rozhodně tak bezproblémově a optimisticky jako oficiální média, nutně narážejí na nesmyslné zákazy, pokrytectví, nespravedlnost i vnucované autority a vyrovnávají se s nimi po svém.


 


CZECH REPUBLIC – BRANDÝS NAD LABEM


 Basic informations


Name of the group: NAZABITÍ


Name of the performance: Who asked ya for that


Author: Irena Dousková – Onegin was a Russian


Director: Irina Ulrychová


Script: Irina Ulrychová


Music: Matěj Chour


 About the group


The group „NAZABITÍ“ exists for 8 years, It existed few years before as well, but without its name, because it was one of the groups under the drama department on a basic art school. Although we was focused on comedies mostly, we started to feel, that it is a time to deal with more serious themes – the result of our search is a performance „Who asked ya for that“.


 About the performance


Helena, Jůlie, Páťa, Havlíček and Antoša are preparing for their high school final exams. We have ‘80s. The radio plays Michal David’s songs. Main characters do not see this time smoothly and optimistically as official media do. And that’s the reason, why they need to deal with nonsens prohibitions, hypocrisy, injustice or strained autorities, and why they are dealing with it in theirs own ways.


Copyright © 2008 - 2013 All rights reserved. Powered by: www.valid.cz | Design: www.rrsoft.cz

Aktualizace: 22.6.2019