Divadelní soubor HOP-HOP Ostrov

Aktuálně | Inscenace | Hopákům | Kronika | Videa | Soukání | Kontakty

 9. Ostrovské soukání - Rozhodnutí


mezinárodní divadelní festival dětí a mládeže


2. - 6. května 2013


Krátká reportáž

 

Dokument z průběhu celé akce


Application form - Přihláška Seznam

9. Ostrovské soukání je divadelní festival otevřený pro soubory  ve věku 14 – 20 let z celé ČR i pro  soubory ze zahraničí. Výběr probíhá na základě přehrání záznamu představení na DVD. Kritériem výběru je inspirativnost.  Pro zahraniční účastníky byly podmínky festivalu zveřejněny prostřednictvím mezinárodní asociace AitaIata. Ze zahraničí byly vybrány soubory z Izraele, Nigérie, Arménie, Ruska, Rakouska, Anglie. Tuto skupinu divadelníků máte možnost doplnit i Vy. Stačí vyplnit přihlášku    a poslat DVD s představením, a to do 15. února.


Vedoucí souborů z České republiky se mohou na festival přihlásit i samostatně, bez svého souboru, a zúčastnit se společně s vedoucími souborů rozborového semináře. Každý soubor smí být v max. počtu 12+2. Hradí si sám dopravu. Ubytování /ve třídách ZUŠ vl. spacích pytlech/, stravování od večeře 2.5. do snídaně 6.5., vstupy na představení i na semináře  poskytují organizátoři účastníkům zdarma.


Semináře probíhají samostatně pro vedoucí souborů /rozborové semináře odehraných představení s důrazem na téma festivalu "rozhodnutí" - tedy rozhodování se hlavního hrdiny, rozhodování se souboru při výběru žánru, tématu, hry. Tento seminář bude veden Dr. Joke Elbers, členkou holandské asociace AITA/IATA, odborníkem na dětské a mládežnické divadlo/, a  pro mladé účastníky /na různé divadelní dovednosti - pantomima, zpěv, tanec, kapela, pohybové divadlo apod.Z lektorů bych vyjmenovala např. rakouského divadelníka B. Paumanna, performéra J. Círa, hudebníka A.Šťastného/.  Výsledky seminářů budou moci zhlédnout i návštěvníci Klášterních slavností, které se protknou s festivalem v neděli 6. 5.


s13_plakat.jpg ()


s13_program_1.jpg ()


s13_program_2.jpg ()


s13_program_3.jpg ()


s13_program_4.jpg ()


s13_program_5.jpg ()


s13_program_6.jpg ()


s13_program_7.jpg ()


s13_program_8.jpg ()


s13_program_9.jpg ()


s13_program_10.jpg ()


s13_program_11.jpg ()


s13_program_12.jpg ()


Přihlášku a Seznam je možné si stáhnout výše


 

Seznam

Copyright © 2008 - 2013 All rights reserved. Powered by: www.valid.cz | Design: www.rrsoft.cz

Aktualizace: 1.7.2022