Divadelní soubor HOP-HOP Ostrov

Aktuálně | Inscenace | Hopákům | Kronika | Videa | Soukání | Kontakty

Úspěchy ve školním roce 2009/2010

 

ZÁŘÍ


3.9. ROZHLASOVÁ TVORBA Stáž v Českém rozhlasu Plzeň Rozjeli jsme v dramaťáku projekt Technika@umění - nové formy výuky v umění. Tedy začínáme se věnovat Rozhlasové tvorbě. Markétka při nahrávání svého textu v Českém rozhlase Plzeň.

26.9. Premiéra Rytíř smutné postavy HOP-HOP absolventi v ostrovském parku před Palácem princů v 19 hod.

 

Je to tady. Po téměř nezkoušení (přesně řečeno po 7 sobotních setkání od 13 hod. do 01 hod.) vzniklo představení, které mělo premiéru v červenci v Rakousku (částečně v angličtině). Česká premiéra se uskutečnila v září v době Michaelské pouti.

 

 

Diváků se sešlo k neuhlídání. Alespoň pro mladší Hopáky, kteří vybírali vstupné a trhali vstupenky.

 

 

Pod scénář i pod režii se tentokrát podepsal Ondřej Šulc, asistoval mu Jonáš Konývka. Vzniklo tak představení trochu jiné než obvykle....ale určitě moc moc zajímavé.

 

 

prostředí určitě podtrhlo zajímavé téma

 

 

A tu jsou všichni protagonisté. Zleva Ondřej Šulc (dramaturg, režisér, Zrcadlový rytíř), Jitka Tomanová (Dulsinea), Irena Konývková (Hostinská), Lubomír Frýzl (Statkář), Antonín Kandrik (Zlo), Jonáš Konývka (asistent režie, Sancho Panza), Radim Bělohlávek (Don Quiote)

 

 

Masky udělaly své

 

 

Bylo se proč radovat. KONEČNĚ si v dramaťáku udělali absolventi své vystoupení...a paní učitelka mohla hrát taky a při tvorbě jen zdálky pozorovat! Díky za to, děti moje!

 

 

 

ŘÍJEN

 

29.9. Exkurze do Českého rozhlasu Praha

 

 

Začali jsme nahrávat rozhlasovou povídku S holkou nehrajem.

 

 

Rozhlasovou povídku tvoříme pod vedením režiséra Miroslava Buriánka

 

 

Také spolupracujeme s dokumentaristou Ondřejem Vaculíkem. Za chvíli začneme zpovídat diváky na téma sourozenecké vztahy, natáčení nás tak pohltilo, že žádnou fotku jsme pak nevyfotili. Všimněte si vlaječek. Ty máme všude, protože projekt je financován z prostředků Evropské unie a ze státního rozpočtu České republiky. Na stole je také vidět naše nahrávací zařízení Edirol, který používáme u dokumentu. Jsme zkrátka "rozhlasáci" jako poleno.

 

V říjnu bylo opět oceňování. Tentokráte však jenom žáků!!!! Konečně se podařilo, že školy nejsou za soutěžě bodovány. Remcání se povedlo. Svých pár minut slávy si užívají jen děti! Tak to má být.

 

 

Při slavnostním oceňování úspěšných žáků Karlovarského kraje převzala Eliška Rojíková a Irena Konývková (za nemocnou Věru Tomanovou) poděkování Karlovarského kraje za postup na Jiráskův Hronov s představením Ruby a Garnet.

 

Státní svátek 28. října jsme oslavili (spíše oslavily) hraním v Německu.

 

 

Ruby a Garnet viděli gymnazisté ve Stollbergu a v Lichensteinu. Hrálo se pro ty, kteří se učí anglicky, tedy v angličtině.

 

 

po druhém představení

 

LISTOPAD


13.-15.listopadu jsme měli soustředění na Mariánské nad texty.............a s vlaječkami a mikrofonem...........náš pobyt je plně hrazen z prostředků Evropské unie a rozpočtu ČR, to je výhoda zapojení v projektu Technika@umění - nové formy výuky v umění mezi uměleckými aktivitami byl čas i na relaxaci sportem (stěnu právě zdolává Vojta a Markétka) a Andulka a Eliška (ostatní nebyli zachyceni a zkusili si to také.....a několikrát!) Áďa trpělivě jistila

PROSINEC


Začali jsme hraním pro školy...klasický maratón...třikrát denně. V pondělí 30.listopadu Věrky Tulikráska s Burattinem, v úterý 1.prosince Strašáci, Lampa a Lavička s Písk a ve středu 2.prosince Strašáci, Lavička a Nicol s Písk Renda v monologu Lavička - dramatizace I.Konývková Andulka, Vojta a Adélka ve Strašácích. 6.prosince začala naše pouť Zlatým oříškem - soutěží talentovaných dětí. Na popud Karlovarského krajského úřadu jsem přihlášku poslala s tím, že divadelní soubor, který nemá hromadu pohárů stejně nemá šanci. K našemu překvapení z 200 přihlášených nás vybrali do 30 soutěžících v televizi. Eliška Rojíková a Věra Tomanová, které nás reprezentovaly s představením Ruby a Garnet se tak právě 6.prosince zúčastnily natáčení v České televizi Brno. Zlatý oříšek Brno Zde jsme zažily další překvapení. Byly vybrány mezi 10 oceněných. A tak k nám do Ostrova doputoval Zlatý oříšek a Kč 10 000,- k tomu. Zlatý oříšek Brno2 Potěšitelné bylo, že jsme byly opravdu v zajímavé společnosti, dalšími oceněnými byl např. úžasný kluk malíř (vlevo), dále pak orchestr, houslistka, kytarista, animátor, nebo třeba hasiči. Zažily jsme,jak se dělá tisková konference. To se bude hodit na Soukání. Pozvánka

ÚNOR

 


4.2.Hrajeme pro školy na Radnici monology a dialogy (v MINIDIVadélku se nám mění okna) 5.2. Máme premiéru monologů a dialogů Být či nebýt VIII. 12.2. Mají svá VEDRA naše mrňaví Hopáci


13.2. Vyrážíme na Kandrdásek do Horšovského Týna. Jako vždy dostáváme od pana Langa úžasné fotografie

Markéta a Vojta jako Věra a Jaroslav ve Věře Lukášové

BŘEZEN


4.3.  v Českém rozhlasu Praha 2, v pořadu Domino  proběhl rozhlasový medailonek Ruby a Garnet. Asi moc dlouhý nebyl, protože pana moderátora to vyloženě bavilo, takže rozhovor byl za pár vteřin hotov. Otázkou zůstává, jestli vůbec někdo takové pořady sleduje. I my jsme nepovažovali za důležité sedět u rozhlasu a to jsme o pořadu v a věděli. 17.3. si zkusili žáci 6. a I. ročníku své texty na VEDRECH. Díky zajímavé dramaturgii vybraných textů (a samozřejmě i díky výkonům), byl přednesový večer moc pěkný. Škoda, že bylo tak málo diváků. 18. a 19.3. jsme se zúčastnili okresního kola v přednesu. V neděli 21.3. vysílala Česká televize pořad Hřiště, zde o nás povídali naše Zlaté oříškovice: Eliška a Věrka.

Hned další den po premiéře jsme vyjeli v 5.15 hod. na Celostátní kolo Kandrdásku. Eliška si přivezla 1.místo za svou Sydipkok, Vojta s Markétou Čestné uznání.

Duben


A soutěže běžely jedna za druhou. Krajské kolo ZUŠ v slovesném projevu. Každému, kdo se chtěl zúčastnit, alespoň něco do celostátního kola postoupilo. A dál pak už nic. Vybíralo se totiž ze 164 prací pouhých 33. A do tohoto úzkého počtu jsme se nedostali. Určitě i právem, protože slovesnost není to, čemu bychom se aktivně věnovali. To v krajském kole v sólovém projevu máme v celostátním kole hned několik "želízek v ohni". Markétka bude přednášet svou Churavou fontánu od Appolinaira, Renda si vybral pro soutěž do celostátního kola Saroyanovo Baterku. A pak budeme moci ukázat dialog Věry Lukášové a Jaroslava Kohouta v podání Markétky a Vojty, a potom i dialog Ruby a Garnet Elišky a Věrky - jeho druhou variantu. Tak uvidíme, jak se jim vše podaří. Držíme palce. V krajském kole souborů jsme se dostali do nominace na širší výběr na Dětskou scénu s představením Už zase skáču. Moc jsme nedoufali, že projdeme. Konkurence je opravdu veliká. O to větší byla radost, když se nominace proměnila v účast. Tak uvidíme, jak diváci naše představení přijmou. Krajské kolo recitace proměnilo Markétky snahu v postup opět s Fontánou, Rendovo postup s možností si zase zvolit text pro celostátní kolo (1.Šunkový nářez Bukowski , 2. Miroslava Holuba zkoumání o Zkumavce). Vojta je jako vždy  náhradník pro postup. Adélka získala čestné uznání. Tož Hopáci, jste šikovní ogaři. Na přelomu dubna a května jsme se klouzali na Skluzu - s představením Rytíř smutné postavy. Bylo to moc prima setkání s prima soubory.

Květen


pokračovali jsme malými akcičkami. Večer klasické kytary uváděla Markétka a vystupovali Adélka, Andulka s dialogem. Mrňousové Lucka Šimonová a Sára Weithalerová s přednesy. Na malých umělcích pak ještě přednášeli Lucka Bursíková, opět Lucka Šimonová, Jeník Roháč. A pak trochu větší akce. Ruby a Garnet byly pozvány na festival.

13.5.-18.5. Mezinárodní divadelní festival v Litvě


THE 7TH INTERNATIONAL CHILDREN AND YOUTH THEATER FESTIVAL -LABORATORY "LITTLE MELPOMENE" (LITHUANIA)


A zde pár foto: Letíme do Litvy Letíme mrňavými letadly. Věrka letí prvně. Při zpáteční cestě, díky i přesedávání ve Waršavě si postupně zvyká a už jí to nepřijde......i když , jak začala turbulence.... Všude byly malé dřevěné domky (na fotce jsou i naše starostlivé hostitelky).
Dřevěné vyryté památky nás obklopovaly všude Míříme do muzea jantaru. Uprostřed hlavní organizátor Romas Matulis. Nesmírně příjemný člověk...ostatně jako všichni v Plunge. To byl opravdu zážitek. Chvilka u Baltického moře v Palange. Máme tedy nejen zážitky z představení a seminářů, ale také z celodenního výletu. Litevci mysleli skutečně na všechno!

ČERVEN

 

 


2.6. Prezentace Rozhlasové tvorby dramatického oboru

dscf0029.jpg (PREZENTACE)
POUŠTÍME NAŠE ROZHLASOVÉ POČINY V KINOKAVÁRNĚ

 

3.6.- 6.6. Celostátní kolo soutěží LDO ZUŠ v Uherském Hradišti                (Markéta, Vojta, Renda, Eliška, Věrka)


7.6.  Už zase skáču v Sokolově.


8.6. Absolventský koncert na Radnici v 17 hod. (Pája+Věrka, Áďa+Dulka dialogy, Renda přednes)                                                                            Uvádí: Renda, Markéta

9.6. Prezentace projektu Technika@umění (i Rozhlas. tvorby) středa s promítáním filmu o Projektu

 

11.6.-14.6 Dětská scéna Trutnov

 

 

                  Recitátoři Markéta A., Renda - s Irčou

 

sedí: Markétka, Dulka stojí: Pája, Áďa, Ela, Vojta, Věrka na kašně: Renda

 

                  Představení Už zase skáču

 

 

17.-26.6. Světový festival dětského divadla v Lingenu (Ruby a Garnet)

 


Věrka s Eliškou po odehrání představení Ruby a Garnet Co se o nás psalo v novinách před průvodem Irča, Věrka a Eliška Eliška s Věrkou při úvodní slavnosti na náměstí tančí připravený tanec Máme svůj stánek s propagačními materiály o Ostrově, ČR a naší škole.

 


 

2010-06-20-weltkindertheaterfest-115.jpg file0001.jpg p6180004.jpg p6230234.jpg

Copyright © 2008 - 2013 All rights reserved. Powered by: www.valid.cz | Design: www.rrsoft.cz

Aktualizace: 1.12.2021