Divadelní soubor HOP-HOP Ostrov

Aktuálně | Inscenace | Hopákům | Kronika | Videa | Soukání | Kontakty

Kronika 02/03

Začínáme partnerství s Burattinem ze Stollbergu. Po uzavřených smlouvám a několika osobních návštěvách jsme rozjeli i návštěvy souborů. Vyjíždíme na jejich festival pohádek s představením Za Ludmilou. Hrajeme v němčině, a to nejen pro festivalové účastníky, ale i pro veřejnost. Festival probíhá v jejich divadélku /úžasná budova s velkým zázemím pro fundus i pro administrativu, mají i své švadleny - což jsou ženy bez práce, aby dostaly podporu musí jít alespoň na tři měsíce šít do Burattina. Kdyby toto vymysleli zákonodárci u nás/ Škoda mluvit i o jejich finanční dotaci od města. Programy vydávají na křídových papírech, mají spousty propagačního materiálu a....a...a...Tiše závidíme.
FOTO ZE SETKÁNÍ

Říjen
Naši šikovní Jakub Cír a Jana Poberežníková s dialogem Petruccia a Kateřiny a Zdeněk Konývka s monologem Jocka se zapojují do Benefičního koncertu Školy školám /pro vytopené školy při záplavách/, který se koná v karlovarském divadle. Bylo zážitek hrát na profesionální scéně.

Listopad
Jedeme do Ostravy s Naslouchej na přehlídku dětské tvorby nazvanou Arénka. Je to obrovská dálka. Prohlédli jsme si Ostravu, vyjeli jsme i na vyhlídku. Zvláštní město.
FOTO

Prosinec
Mohutné hraní pro školy: Naslouchej s vyprávěním o vánočních zvycích. A uvádění a uvádění vánočních koncertů.

Leden
Jakub Cír a Jonáš Konývka mají svůj pořad monologů a básní a próz v Točně. Kluci zvládli víc jak 1,5 hodinový pořad v pohodě. Prostředí Točny je fajnový, protože divák si může k literárnímu večeru dát i kávu, čaj.
FOTO KUBA A JONÁŠ

Únor
Pořad Být či nebýt III. Umístili jsme ho také do Točny. Kuba, Jonáš, Anička Handrychová, Jana Poberežníková, Iva Süttöová, Zdenda Konývka a Lucka Džupínová připravili zajímavý večer. Lucka se Zdendou zde měli premiéru Tulikrásky, která slavila úspěch až na národní přehlídce Dětská scéna.

Iva, Jana, Zdenda, Jony, Anička


Lucka, Kuba

Zdenda a Jonáš a Jonáš s Luckou získali 1.místo v kraji a postoupili na národní přehlídku Kandrdásek. I když tentokráte byla soutěž vypečená. Udělovala se zde jen jedna cena, nehodnotil se zvlášť mužský a ženský výkon, na národní soutěž vybrali 16letého mrckujícího kluka, který podle pravidel sem ani kvůli věku nesmí.

 

Březen
Naslouchej hrálo v rámci Světového dne divadla v Praze v divadle Mlýn. Přijeli se sem na nás podívat Milan Dont a Marcela Máchová, udělalo nám to radost.

I nás poznamenala havárie autobusu u Nažidel. Jela v něm Anička Handrychová. V novinách vyšla mylná zpráva, že zemřela. Těch několik minut, než jsme se spojili s paní Handrychovou bylo strašných. Naštěstí to byla fáma. Anička se brzy zotavila. Posunuli jsme premiéru Modrá zátočinka aneb Kobaltické revue pro všechny tamní. A k našemu překvapení jsme s ním postoupili na Náchodskou prima sezónu.

Duben
byl ve znamení další premiéry. Hráli jsme od Paulo Coelha Alchymistu. Pan Coelho nám poskytnul autorská práva. Dopisovali jsme si s ním. Udělalo nám to velkou radost, mohli jsme tak v Ostrově hrát světovou premiéru tohoto pozoruhodného díla. Zajímavá byla reakce lidí, která knihu četla. Ti jsou totiž překvapivě nadšeni, horší je to s těmi, kteří knihu nečetli. Myšlenky Paulo Coelha nestíhají vnímat. Samozřejmě naše chyba. Hrajeme Alchymistu rádi, i když v krajském kole jsme zažili nepříjemné chvíle. Hráli jsme díky nepřipravenosti přehlídky v noci za hluku opilců a padajících dveří v zákulisí. Moc nás to mrzelo.
To si Alchymista nezasloužil.


Odpolední pohodové vystupování Tulikrásky /Zdenda a Lucka/ přineslo úspěch této drobničce - postup na národní přehlídku. Jsme z toho spíše smutní. Moc dobře víme, jak takováto drobnička dá oproti dramatizaci knihy málo práce. Jsme raději pro postup větších, i když problematičtějších věcí.

Zdenda Konývka pomáhá v dramaťáku, učí 5.velmi problematický ročník. Zdendovi se podařilo vytvořit s nimi i představení Král Lávra, vyjel s ním i do oblastního kola.

Na národní přehlídku v přednesu postupuje Jitka Tomanová a Jonáš Konývka

Květen

Ostrovské soukání 2003

za podpory Phare bylo úžasným a velkolepým mezinárodním festivalem.


Hned po Soukání odjíždíme s Kobaltama na Náchodskou Prima Sezónu, pak s Naslouchej do Kutné Hory jako hosté festivalu Scénického tance /baletky se smějou na úplně jiných místech/. Naslouchej a Alchymista hrají také v Praze na přehlídka Š K rh OLA

Červen
co jiného než Dětská scéna s Tulikráskou a recitátory Jitkou a Jonášem

NEJDŮLEŽITĚJŠÍ AKCE ROKU: 26.6. SE STĚHUJEME SPOLEČNÝMI SILAMI DO NOVÝCH PROSTOR! Zdenda se učí jezdit s přívěsem a my ostatní nakládáme a vykládáme a nakládáme a vykládáme a jsme šťastní!
FOTO STARÉ TŘÍDY, BUDOVÁNÍ NOVÉ, STĚHOVÁNÍ

28. června - 6. července

Da.zwischen - mezinárodní divadelní dílna v Hall in Tirol v Rakousku. Do kampingu do jednoho stanu a různých seminářů vyjel Jakub Cír, Zdenda Fořt i Konývka a Jana Poberežníková, jistila je jako překladatelka i vedoucí skupiny Petra Kunčíková. Tvrdila, že ji ani v jednom případě nepotřebovali, že už jsou opravdu velicí a zdatní, jak jazykově, tak herecky. Že by, že by? Přesto, Petro díky za pomoc. V září budou dramaťácké prostory alespoň nachystané a připravené k činnosti.

 Takové pozdravy posílali z Rakouska


Copyright © 2008 - 2013 All rights reserved. Powered by: www.valid.cz | Design: www.rrsoft.cz

Aktualizace: 1.12.2021