Divadelní soubor HOP-HOP Ostrov

Aktuálně | Inscenace | Hopákům | Kronika | Videa | Soukání | Kontakty

2001/200224.10.-28.10. Anglie Wolverhampton. Zakončili jsme zde projekt Brána, a to semináři, výlety do Birminghamu, výletu do Cambridge, ale i hraním našeho představení Zkus být Vladislavem.


Z Anglie máme i zážitek z návštěvy kina

20.-21.11. Hrajeme pro školy Zkus být Vladislavem v češtině i angličtině. Mezi mladými má toto představení veliký ohlas.


Zkus být Vladislavem

24.-25. hrajeme na Červeném vrchu Za Ludmilou! a Naslouchej.

29.11.-2.12. Nadělení v Brně. Opět hrajeme Zkus být Vladislavem. Opět diskuse mladých nad představením. Mladé představení oslovuje, vede k velkým diskusím, starší nechápou, proč se hlavní hrdina na závěr zabíjí. Stále mají pocit, že bychom o tom neměli hrát. Pro mladé je to naopak burcující. Co víc si přát.Zkoušíme nové představení v prostorách prázdné MŠ......časem našeho dramaťáku, koho by to tehdy napadloV prosinci začíná maraton akcí. Naslouchej se hraje v divadle Tosca, na Adventním koncertě a tři dny pro školy společně Za ludmilou! V lednu se pak v maratonu pokračuje: Naslouchej i Ludmila jezdí po kopečkách.

14.2.se koná premiéra Být či... (monology a dialogy) i Zpěvy staré Číny Za tebou...


Monology a dialogy vyjeli 23. února na Kandrdásek. Zde 1.místo získali Ivana Galiová jako tenistka, Kateřina Hasmanová jako Maud´, Zdeněk Konývka jako Jock, Jonáš Konývka a Ondřej Šulc jako pan Jiskra a Mikuláš, Jana Zekuciová a Antonín Kandrik jako Päivi a Mats. V soutěti malých divadel uspěli kluci z Naslouchej Jonáš Konývka, Ondřej Šulc a Tonda Kandrik.


Ondřej Šulc, Jonáš Konývka, Antonín Kandrik

Mnohé z těchto dialogů a monologů byly úspěšné i v celostátním kole. Za dramatizaci pohádek Naslouchej od Zbyňka Malinského získala Irena Konývková diplom a kluci 1.místo, 2.místo obdržela Ivanka a Jonáš s Ondrou.
Zdenda Konývka se svým Jockem a umístěním na 1.místě dokonce reprezentoval Kandrdásek na Pohárku. Zde obdržel cenu Mladý talent.


1.března máme novou premiéru! V domě kultury Za oponou jsme v 19.30 spatřil světlo světa Bruncvík. Původní scénář jsme trochu upravili a předělali podle osobností v souboru a představení je tu. Máme z něj radost. Přijeli i bývalí Bruncvíkáři, někteří se radovali, někteří měli pocit, že byli lepší...Irča v předchozím hrála, ale říkala, že toto představení je víc barvité a namakanější. Radost z něj jsme poslali i předchozímu Bruncvíkovi Láďovi Konývkovi, který nad námi držel ochranou ruku z nebes. Láďo, hráli jsme i pro Tebe.


V březnu také přednášíme. V okresním kole postoupili Šárka Hájková, Tonda Kandrik, Jonáš Konývka. Ondřej Šulc získal 1.místo bez postupu, Lucie Džupínová a Lubomír Frýzl čestná uznání. Ti všichni pracovali pod vedením Irči. Ale to není vše! Naše nové paní učitelky byly také úspěšné : Ilče Rausové postoupila Kateřina Pospíšilová, Hance Cerhové Nguyen Mihn Huong.


S Bruncvíkem jsme se v březnu zúčastnili soutěže v Horažďovicích - oblastní kolo amatérských divadelních souborů. Získali jsme zde Cenu za kolektivní práci na hudební a zvukové složce a hlavně jsme si užili báječnou atmosféru soutěže, přátelství, přejícnost a vzájemnou podporu souborů. To bohužel u mládežnických souborů moc není. Díky Vám Horažďovice!


V březnu jsou úspěšní naši recitátoři na oblastním kole Wolkrova Prostějova. Iva Süttöová se stává laureátkou 1.kategorie, Jakub Cír, Petr Nídl a Ilona Rausová získávají 1.místo s postupem. 


Velcí se též zúčastňují soutěže Netradičních divadel v Ostrově. Nikoho nepřekvapuje dusná atmosféra festivalu. Už to známe z předchozího roku. Byť sál nekonečně tleská a raduje se nad Bruncvíkem. Jedna z účastnic při diskusi pronese první shazující větu, všichni koukají ...a pak to jede. Bruncvík je odkopnut na to tata. Ještě že Zkus být Vladislavem jsme hráli první večer v pátek, kdy tito dobráci ještě nedorazili a diskuse po představení byla normální. Sice jsme byli nominováni na Šrámkův Písek, získali jsme Cenu poroty, ale kdo ví, jestli se nám bude na ostrovskou sosutěž chtít jít. Zase vzpomínáme na Horažďovice. Jak všichni vstávají, když kdokoliv dostane jakoukoliv cenu, čestné uznání. Jsou to zkrátka lidé, kteří hrají divadlo pro radost.


14.4. postoupili kluci z Naslouchej z krajského kola do celostátního. Bylo to obdivuhodné už jen proto, že Ondra měl 39o horečku. Děvčata Za tebou získala doporučení......i když pak do celostátního kola nepostoupila, byl to i tak úspěch. Klukům držíme palce!


Tři chlapi z Naslouchej byli úspěšní i na Loutkářské Chrudimi. Postoupili z kraje do celostátního kola. Na krajském kole jsme byli i s představením Za Ludmilou! 


A co dětští recitátoři v kraji 20.4.? Do celostátního kola s 1.místem postoupili Šárka Hájková ve III.kategorii a Jonáš Konývka ve IV.kategorii. Čestné uznání za interpretaci získal i Tonda Kandrik.


1.-4.5. jsme potěšili s představením Bruncvík diváky na Sapperlotu. Festival v Itálii byl soutěžní. A my jsme zde získali 2.místo. „Porážka" moc čestná nebyla, neboť diváci si vybrali nás, což dali najevo potleskem pro náš soubor a naopak pískáním, když byl vyhlášen soubor první. Stali jsme se morálními vítězi a to bylo mnohem silnější....i když i 2.místo na mezinárodním festivalu je úžasná věc. Tak co si stěžovat. Jako obvykle se ukázalo, že obyčejné hraní bohatě stačí pro pocit radosti a přenesení sdělení. Ceny k tomu opravdu nejsou potřeba. Ty vše jen zastřou a kazí.


Setkání souborů z Ugandy, Rakouska, Anglie, Belgie, Itálie, Jižní Afriky, Norska, Polska, Austrálie a nás z Čech bylo navzdory mezinárodní poroty moc fajn.


17.května jsme se rozloučili s představením Ondráš nebo Juráš?!


Červen pak už byl ve znamení národních přehlídek - té dětské. Šárka, Jonáš i kluci z Naslouchej si to patřičně užili. (Byl čas i na koupání na koupališti v Trutnově). O účastnících Prostějova: Ilče, Kubovi, Petrovi a Ivě ani nemluvě.(Co zde vše stihli raději nebudu psát)


Také jsme stihli hrát pro pány inspektory v Praze - Za Ludmilou! a Naslouchej, udělali jsme si Absolventský večer v Galerii umění, kluci z Naslouchej ještě přidali nedělní vystoupení na Radnici pro ostrovská děťátka. 


Závěrečné hodiny hravé a žravé ukončili tento plodný rok. 


I když ne tak úplně, protože v prvních červencových dnech jsme ještě vyjeli na Loutkářskou Chrudim. A věřte nevěřte, nejen že jsme tu mezi „echtovními" loutkáři získali čestné uznání, ale hlavně Cenu diváka, což obnášelo Kč 5 000,-. Při zpáteční cestě jsme si tedy zajeli na pořádný oběd a pěkně jsme se poměli.
Na Chrudimi už jsme věděli, že Dětskou scénu reprezentujeme na Jiráskově Hronově, takže přece jen školní rok tak úplně neskončil.


2.-10. srpna uprostřed prázdnin jsme tam vyjeli. Ondra Šulc ale ne, ten se v tu dobu slunil někde v Chorvatsku. A tak zaskočil Luboš Frýzl. Představení se naučil za 2 zkoušky, pak absolvoval jedno prázdninové hraní v jedné školce a už jsme frčeli. Přijeli jsme, zahráli jsme a zase spokojeně odjeli....tak jednoduché to nebylo. V Ostrově jsme nechali opřen o školu prut, Tonda zapomněl kompletně kostým. .. Ještě že hronovští amatéři jsou již ostřílení, prut sehnali na to tata. A vietnamští obchodníci měli v zásobě náš náročný kostým :o) TENISTKY A ŠEDÉ TRIČKO. KALHOTY ZŮSTALY CIVILNÍ. NIKDO NIC NEPOZNAL. JEN IRČA BYLA UBĚHANÁ.


P.S. V SOUTĚŽI O ZLATÉHO ALOISE JSME SE UMÍSTILI NA 5.MÍSTĚ


Copyright © 2008 - 2013 All rights reserved. Powered by: www.valid.cz | Design: www.rrsoft.cz

Aktualizace: 1.12.2021