Divadelní soubor HOP-HOP Ostrov

Aktuálně | Inscenace | Hopákům | Kronika | Videa | Soukání | Kontakty
Školní rok začal vlastně už o prázdninách. Obrazy ze života Acylpyrínků i Nemocnice má ubrečená okna postoupily na Jiráskův Hronov!

V Amatérské scéně č.5/96 vyšlo toto hodnocení: HOP-HOP z Ostrova nad Ohří a usměvavě líbezná Irena Konývková také předvedly inscenace dvě. Nemocnice má ubrečená okna je lyrika sama, a myslím si, že pro soubor samotný, pro jeho vnitřní směrování (především pro jeho holčičí část), byla tenhle inscenace důležitá. Jako divák jsem však byl svědkem pokusu o estetizaci všeho činění na scéně, o atmosférotvorné vlnění, ale divadelní prostředky a znaky mi lyriku nezprostředkovaly. Bylo to upřímné a otevřené, to ano, ale nezasáhlo. Zato Obrazy ze života Acylpyrínků, kterým pánové - kluci rozhýbali celý sál, to byla jiná káva. do postavy vstoupit a zase vystoupit, obraz stvořit, nechat zazářit a zase střih, a příběh bunzíruje, stoupá do nosu jak burčák, a zjišťuji, že nejen já, ale všichni kolem se prohýbáme smíchy zasaženi divadlem. A tak to má být, a pokud k tomu, co se děje na jevišti, ještě připočtete mimodivadelní asociace, že se to děje v Sokolovně, tak musím říci, bratři a sestry, že jsem si smlsnul - dík Irenko.

Vladimír Zajíc

13.-15.září jsou obě představení pozvána na Festival a dílnu divadla pro děti do Libice nad Cidlinou.

A pak se již doslova rozjíždí jedno hraní za druhým, zvláště pak Acylpyrínků. Svůj příběh mají možnost kluci vyprávět v Berouně - na soutěži pedagogických škol, v Olomouci - na festivalu Dětského rodinného divadla, ale i na ZŠ do Perninku, do Merklína, na Červeném Hrádku u Sedlčan - Přehlídka plenérového divadla
Své si užívá i představení K tobě mé srdce vzdychá, vyjíždí vlakem do Bechyně - na festival mladého divadla.

 

Vánoce jsou pak ve znamení četného hraní již vzniklých představení, ale také velké mega akce. Všechny obory školy daly své síly dohromady a v režii Ireny Konývkové zrealizovaly vánoční pořad Štěstí, zdraví, pokoj svatý. Hrálo se na velkém jevišti, v orchestřišti usedl Smyčcový orchestr ZUŠ, na levé forbíně zpíval Pěvecký sbor ZUŠ, na pravé forbíně hrál Písk- Písk a z jednotlivých chalup vystoupil Swing Band, taneční a literárně dramatický obor. Spojnicí všeho a všech byli naši kluci z HOP-HOPu. Hrálo 130 účinkujících pro cca 2 000 dětí. Úžasné!Jaká další nová představení v tomto školním roce vznikla?

Kde bydlí čas - druhé představeníčko nejmenších mrňousů mělo premiéru 13. března

 

 

Spolu s ním mělo premiéru i představení Lucie Veličkové O malém tygrovi, kde si zahrála Hopácká Lenka Kunešová


Lenka Kunešová

Obě představení postoupila z krajského kola (Kde bydlí čas přímým postupem a O malém tygrovi nepřímým postupem) na národní přehlídku do Ústí nad Orlicí. Pro mrňata to byl první velký výlet, který jsme si pořádně užili.


Zleva na fotografii Šárka Hájková, Ondřej Šulc, (za ním) Ivanka Galiová, Vojta Abrahám, Tomáš Vyhlídka, Jonáš Konývka, (za nimi) Dagmar Wudyová, Veronika Šejvlová, Lucie Džupínová

Hezky se o nás psalo v Deníku: ....Inscenace je půvabná v hravosti a originalitě práce s divadelními znaky. Postavy rodičů jsou elegantně řešeny zmnožením jejich představitelů. Scénou nejsilnější magivnativosti je výstup malého hrdiny na věž.....

Svou premiéru měli i starší Hopáci, a to 1.dubna 1997. Představení Je to tak prosté bylo jejich osobitou výpovědí a nastartovalo tak touhu každého ročníku vytvořit "něco takového".Nejen díky této výpovědi, ale i díky živé hudbě Písk-Písk získalo představení Diplom za dramatické ztvárnění na krajském kole Netradičního divadla. Hanka Cerhová a Marcela Máchová dokonce získaly Cenu za herecký ženský výkon. Je to tak prosté mohlo putovat na národní přehlídku Šrámkův Písek!

Zde se sice při představení stala nehoda. Evička Rücklová si vyvrkla kotník, takže druhou polovinu představení za ni zaskakoval, kdo mohl a hlavně kdo si vzpomněl její text. Dovedete si představit ten zmatek v zákulisí, a tím pádem i podivnou atmosféru představení. No.....přežili jsme to. A hodnocení nebylo tak špatné.


Hodnocení: Krásná Irena a její neméně krásné herečky, nám předestřely příběh hrdiny(-ky), před kterým defiluje vize světa. ráj srdce a labyrint světa poněkud jinak, neboť hrdina a jeho alter ego zůstávají v pasivitě. Hraje se ve dvou plánech, přičemž první je konkrétní, spouštěný tématem, které přináší slovo. Druhý plán je komentující?, předjímající? dohrávající? a je založen na zvuku a pohybu, tedy na jisté abstraktnosti, neurčitosti. Snad směřuje k nitru hrdiny. První plán je divadelní, jasně čitelný, přes herecké prostředky, a končí vždy v okamžiku, kdy by do něj hrdina mohl vystoupit. V druhém se sice pěkně "čaruje" s látkou a zvukem, ale přiznávám, nerozluštil jsem klíč celku, jeho smysl. Šlo by sice mluvit o ilustrativnosti, ale z toho Irenku a HOP-HOP nepodezřívám ani náhodou (spíše že spojovala Apolóna s Dionýzem), už pro spoustu nápadů, vložené a vynaložené energie, etc. Za zmínku stojí hudební složka inscenace, která jako vždy, je její nedílnou součástí. Je emotivní, výtečná, výrazná a netlačí se kupředu jako v mnoha inscenacích, ke kterým bývají hudební kapely přizvány.

Vladimír Zajíc A co sólisté?

Do 15 let okresní kolo 1.místa a postup do kraje: Ondřej Šulc, Jonáš Konývka, Věra Bečková, Anna Handrychová, Zuzana Baxová, čestná uznání: Iva Süttöová, Karel Wudy a Zdeněk Fořt

 

Krajským kolem se protlačili a národní přehlídku vyjeli:

Jonáš Konývka a Věra Bečková

 


Věrka a Irča                                    Jony a Irča

Nad 15 let v krajském kole uspěly a na Wolkrův Prostějov postoupily:

Šárka Viktoříková a Hana Zimmermannová a Marcela Máchová

 

Všichni úspěšní recitátoři měli svůj Večer poezie a prózy v koncertním sále 23.6.

 

 

V tomto úžasném roce jsme také byli organizátory Ostrovského soukání - 22. - 25. května.Hrála se představení od těchto režisérů:

O rybáři a rybce Lucie Veličková Ostrov

Zeichkoncert A.Cimino, T.Troi Brixen

Kde bydlí čas Irena Konývková, Ostrov

O malém tygrovi Lucie Veličková Ostrov

Obrazy ze života Acylpyrínků Irena Konývková Ostrov

Šípková Růženka Jiřina Rottová Karlovy Vary

Tam kde žijí divočiny Roman Černík Aš

Co povídá pondělí s úterkem Eva Venclíková Žatec

Zlojmky z Gilgameše Roman Černík Aš

Písk- Písk Vlastislav Mareš Ostrov

 

Proběhly semináře:

Čarodějův učeň Tomas Troi

Židlovka Lucie Veličková

Slovíčkaření Jiřina Rottová

Hraní si s předmětem Eva Venclíková

Masky Roman Černík

Hraní si s hudebními nástroji Vlastislav Mareš

 

to vše se uskutečnilo v DK a v ZUŠ, italští účastníci spali v rodinách, čeští pak na III.ZŠ, stravování zabezpečovala ZŠ J.V.Myslbeka

 

Bylo to milé, přátelské, příjemné.....................a po těch pár dnech dost a dost.


Copyright © 2008 - 2013 All rights reserved. Powered by: www.valid.cz | Design: www.rrsoft.cz

Aktualizace: 1.12.2021