Divadelní soubor HOP-HOP Ostrov

Aktuálně | Inscenace | Hopákům | Kronika | Videa | Soukání | Kontakty
27.října - 30.října 1994 byl soubor HOP-HOP poprvé pozván do Brixenu. V předchozím roce zaujal na 2.mezinárodním festivalu v rakouském St-Pöltenu svou hrou Parstýřkou natolik, že byl osloven manželi Campidelo, zda by nechtěl přijet své poetické představení zahrát pro brixenské školy. Všichni byli rádi, že se Pastýřku neučili v němčině zbytečně a rádi pozvání přijali. Bydlelo se v rodinách (i vedoucí souboru Irena Konývková a překladatelka Pastýřky Jaroslava Strachoňová, i vedoucí Písk-Písk Vlastislav Mareš s panem řidičem Hockem si užili pohostinství v rodině - prostřednictvím večerního koncertování paní domácí). Ani jsme netušili, jak dlouhá spolupráce tímto výjezdem začíná. A jaká řada domečků K.H.Borovského nás čeká nafotit. Zde je ta první.


Domeček Karla Havlíčka Borovského


Do vánoc se souboru podařilo vytvořit pásmo sestavené z vánočních zvyků a lidových pořekadel nazvané Tiché sněhu hemžení, za doprovodu Písk-Písk, kouzelného zpěvu hereček a vtipu tří malých kluků vzniklo skutečné vánoční pochutnání. Hrálo se pro školy, v Ondřejské kapli i v Letohrádku


TSH Karlovy Vary


O soukání vyjelo i na 2. mládežnický divadelní festival. , a to 28.5. - 5.6. Soubor zažil hodně radosti. Luděk Richter, který zde vedl seminář napsal: "Über das Weben: však to znáte...A Irena Konývková dokázala, že umí naslouchat a zapracovat - takže Soukání oproti loňsku vyřešilo 90% svých problémů a notně povyrostlo, aniž ztratilo na šťávě. Všichni slzeli, jak je to pěkné a jak příkladně z toho je vidět souvislost metody práce a vybavení dětí s inscenačním výsledkem a naučili se říkat "Káč" a pořád tleskali a podruhé přišli zase všichni (což nebývalo zvykem - a dobře udělali) a tak vůbec...Prostě succes" Přijeli jsme zkrátka nadšení z představení, seminářů, lidí........byl to neskutečný zážitek.


Jonášek Konývka a Věruška Bečková u Manolise-Namasté-Lucembursko

Lucembursko-při představení

Měli jsme i výlety

Na výletě v dolech

Účast na národní přehlídce Dětská scéna v Ústí nad Orlicí s představením Tiché sněhu hemžení pak už byl jen slabý odvar, i když se představení povedlo, naše dojmy z Lucemburska byly pořád velmi silné.

 

Na národní přehlídce byli úspěšní i sólisté

Na národní přehlídku recitátorů do 15 let postoupili v I.kategorii Zdeněk Konývka, v II. kategorii Hana Cerhová, na národní přehlídku Wolkrův Prostějov pak Milan Dont.

 

Radost z představení O soukání jsme pak ještě prožili na národní přehlídce základních uměleckých škol, kam jsme postoupili z kraje. V Pardubicích na této prestižní národní přehlídce se nám podařilo získat 1.místo. O soukání se tak stalo jedním z nejúspěšnějších představení souboru HOP-HOP.


A na závěr roku ukázková hodina pro rodiče nejmenších prťousů


Ve třídě

Copyright © 2008 - 2013 All rights reserved. Powered by: www.valid.cz | Design: www.rrsoft.cz

Aktualizace: 1.12.2021