Divadelní soubor HOP-HOP Ostrov

Aktuálně | Inscenace | Hopákům | Kronika | Videa | Soukání | Kontakty
Během dvou let mateřské dovolené Ireny Konývkové se v dramaťáku trochu přesypaly skupinky a bohužel i dost vysypaly. Ti, co vydrželi, anebo přišli jako úplně noví se s chutí pustili do dalších inscenací.

Skupina děvčat vytvořila Deníky - pásmo složené z textů Soni Pavelkové, která nám tady v dramaťáku po Soně pěkně zbyly. Soňa Pavelková o několik let později své Deníky vydala, a to i na pokračování. Pásmo, které z jejich textů sestavila Irena Konývková se pak asi nikde neobjevilo, neboť Irena Konývková měla výhodu výběru z celé této tvorby Soni Pavelkové.

Deníky se hrály jak u nás v divadélku, tak také na krajském kole. Sice jsme nepostoupili dál, ale vedle výborného souboru Jiřího Oudese se nebylo co divit. Ale je pravda, že jsme sklidili pochvalu a hlavně jsme měli spousty zážitků: "Některé jsme odjížděly se slzami v očích a s přátelstvím možná na celý život"

zápis v kronice

 

Deníky

Úspěšnější byla mladší skupina, která vytvořila pásmo Povídání s obrazy. Básně Jiřího Bruknera, promítané obrazy různých autorů a dětská hravost soubor vynesla až na národní přehlídku recitačních souborů do Mělníka!

 

Povídání s obrazy

Na fotografii jsou zleva
1.řada: Eva Oncirková, Standa Hnát, Káťa Němcová, Markéta Ouhelová
2.řada: Irena Konývková, Jakub Hecht, Olga Fedarková, Eva Máchová
3.řada: Ilona Jarošová, Lenka Vlčková, Martina..........,Anička Šváchová, Leona........, Ivo Garay

 

Dařilo se i recitátorům. 1.místo v okresní soutěži do 15 let získala Markéta Ouhelová, (postoupila tím do krajské kola). 2.místo v okresní soutěži získaly Lucie Ruthová a Ludmila Nyčová, Lucka pak v krajské soutěží nad 15 let získala 1.místo a postoupila tak na Wolkrův Prostějov

 

Recitátor Lucie Ruthová

 

Nadále chodíme na vítání občánků

Ivo Garay

 

Eva Máchová

 

A také vznikají další VEDRA - VEčery DRAmaťáků, na kterých vystupuje více ročníků najednou. Třeba 29.4.1987 byl program složen z Deníků (5.ročník), Povídání s obrazy (3. a část 4.ročníku) a Kocourkovské povídačky (4.ročník)

Žáci 4.ročníku (odpředu) Honza Vojtko, Katka Němcová, Markéta Ouhelová, Ilona Jarošová, Míša............, Olina Fedarková

 

Ilona Jarošová

 

V kronice bohužel není zápis ani fotografie ještě o jednom významném počinu. Soubor HOP-HOP (David Haták, Lucie Ruthová, Aleš Háma, Patricie Pavlicová a další z tohoto ročníku) nastudoval představení Šťastní blázni - pásmo J.Kainara, které kdysi Irena Konývková hrála pod vedením Soni Pavelkové.

Samozřejmě že pásmo dostalo zcela jinou podobu. Zachovalo si však humor a radost ze hry.


Copyright © 2008 - 2013 All rights reserved. Powered by: www.valid.cz | Design: www.rrsoft.cz

Aktualizace: 1.12.2021