Divadelní soubor HOP-HOP Ostrov

Aktuálně | Inscenace | Hopákům | Kronika | Videa | Soukání | Kontakty
V novém školním roce dramaťáci zaznamenávají první dramaťáckou svatbu. Irena Kotová a Zdeněk Konývka se o prázdninách vzali. Literárně dramatický obor si tedy začíná zvykat na nové jméno své učitelky: Irena Konývková

V tomto roce mají úspěch opět literáti. Do ústředního kola soutěže lidových škol umění postoupili a Lucie Kulhánková se svou poezií (získala 3.místo) a Vladimír Konývka s prózou (získal čestné uznání).

V krajském kole v sólovém projevu lidových škol umění získali 1.místo Aleš Háma, David Haták, Lucie Protivanská, Irena Svobodová a Šárka Kebrlová, 2.místo Zdena Urbanová a 3.místo Kateřina Němcová a Lucie Ruthová. Aleš s Davidem navíc byli vybráni do ústředního semináře k sólovému projevu. Úžasný úspěch!

A soubory?

Hopáček vytvořil pásmo z básní Pavla Šruta Žil nežil (hravé pásmo s barevnými šálami)

HOP-HOP Losevovu hru Malý Hérakles (zkoušení nás hodně bavilo, hráli jsme hodně pro školy)

Minidiv dramatizaci Jiráskovo pověsti (scénář vytvořil Jiří Pálka a Irena Konývková) "Bruncvík"

V kronice se, bohužel, najde pouze pár nedokonalých fotek z působivé inscenace Bruncvík.

 

Bruncvík s ptákem Nohem

Představitel Bruncvíka Vladimír Konývka je unášen ptákem Nohem - Pavlem Žemličkou do hnízda.

 

Afrika

Představitelka Afriky Gábina Kvapilová

 

Plutí

Na lodi se plaví dole zleva Vladimír Konývka, Gábina Kvapilová, Irena Konývková, Irena Svobodová, stojí zleva Zdeněk Konývka, Šárka Kebrlová a Miroslav Konývka (Pavel Žemlička právě hraje na kytaru)

Představení mělo premiéru v den znovuotevření Národního divadla. Stalo se vyhledávaným kulturním zážitkem všech možných generací. Hrálo se i v Praze na vysokých školách - pro studenty, ale i třeba na návštěvě u Soni Pavelkové - v LŠU Radlice, taktéž i na různých festivalech. Čtyři stoly, jednoduché kostýmy a živá hudba znamenaly pro tehdejší dobu experimentální formu divadla, která přitahovala.


Copyright © 2008 - 2013 All rights reserved. Powered by: www.valid.cz | Design: www.rrsoft.cz

Aktualizace: 1.12.2021