Divadelní soubor HOP-HOP Ostrov

Aktuálně | Inscenace | Hopákům | Kronika | Videa | Soukání | Kontakty
"Dramaťáku se ujímá Irena Kotová"

z kroniky literárně dramatického oboru

IRENA KOTOVÁ

............a pokračuje v načaté práci.

Soubor HOP-HOP od dubna předchozího školního roku hrál s Evou Kebrlovou (starší žákyní) různé hry, které se hrají před domem a zkoušel k tomu i několik básní s pásma Soni Pavelkové Sídliště, v září 1980 převzala celý dramatický obor Irena Kotová i s načatými hrami. A protože se v HOP-HOPu vyměnilo dost dětí, začala v podstatě práce na pásmu téměř od začátku. I když volba všech zněla: doděláme, co bylo načato. A tak se také stalo.

"S títmo pásmem jsme se dostali až na krajské kolo.....celkově nás tam bylo osm souborů. Po vystoupení všech souborů jsme napjatě čekali na výsledky...........postoupili jsme na národní přehlídku do Kaplic, jelikož jsme byli první."

Šárka Koptáková

 

SÍDLIŠTĚ DAVID HATÁK A DÍVKY

V Sídlišti hráli Šárka Koptáková, Ludmila Nyčová, David Haták, Zdena Urbanová, Jana Jašíková, Martin Meduna, Tomáš Nikl, Radka Heková a další

A ještě jeden záznam, tentokráte s Kaplických novin:

"Ani soubor HOP-HOP LŠU z Ostrova nad Ohří nebyl v Kaplici nováčkem. Nováčkem tu však byla jeho vedoucí, devatenáctiletá Irena Kotová, která s dětmi připravila scénické pásmo poezie Sídliště. Představení se pohybovalo na rozhraní mezi pásmem poezie a divadelní inscenací, působilo příjemně, hezky, svěže, ale ve srovnání s ostatními v myslích diváků příliš neutkvělo. Daleko více soubor uoutal v metodické ukázce, která potvrdila, že ostrovské děti jsou po odchodu S.Pavelkové v dobrých rukou."

 

SÍDLIŠTĚ DAVID HATÁK, MARTIN MEDUNA

Soubor MINIDIV pak pod vedením Ireny Kotové dodělal také hru Soni Pavelkové Holky z panzionu

 

HOLKY Z PANZIONU

Na fotce Irena Svobodová, Alena Matochová, Šárka Kebrlová

Vzniklo však i úplně nové představení souboru MINIDIV, byl jím Poklad K.J.Erbena, s kterým soubor v krajském kole získal 2.místo.

POKLAD

Úspěšní byli i sólisté:

David Haták postoupil na národní přehlídku recitátorů do 15 let do Mělníka

Eva Kebrlová na národní přehlídku recitátorů nad 15 let na Wolkrův Prostějov

Pokračovalo se v přednášení na svatbách a vítání občánků. Soňa Pavelková nás pozvala do Prahy s Pokladem. Na Šlikovce nad Jáchymovem jsme hráli Historické etudy. A hlavně

vznikl nový pořad VEDRA, neboli VEčer DRAmaťáků!!!

" Snad nás lákaly ty dávné Večery při svíčkách", o kterých jsme tolik slyšeli od starších dramaťáků" (z kroniky literárně dramatického oboru )

Na VEDRECH zazněly autorské básně, ročníková pohybová práce Čarodějnice na hudbu Pink Floyd, hrála se i historická etuda "Doba kamenná".

autor plakátku: akademický malíř František Tumpach


Copyright © 2008 - 2013 All rights reserved. Powered by: www.valid.cz | Design: www.rrsoft.cz

Aktualizace: 1.12.2021