Základní umělecká škola Ostrov - logo

Důležité info

 

 

Výuka bude od 24. května probíhat s testem bez omezení, bez testu pro nejvýše 10 žáků. V zásadě tedy platí, že od příštího týdne učíme úplně vše, tedy i nauky, orchestry, hromadné vyučování LDO, VO, TO. Bude-li někde ve třídě více, jak 10 žáků, učitelé se s Vámi spojí a domluví buď rozdělení třídy, či dokladování testů ze školy.

 

 

Co nás čeká

Kostka sedahudební->akordeon

V roce 2005 získal místo učitele akordeonů Mgr. Nikolai Dorogovtsev. Připravoval žačku Michaelu Pichrtovou, která vyhrála 2. cenu v celorepublikové soutěži a žáka Daniela Erlebacha, který vyhrál 3. cenu na mezinárodní soutěži v Klingintále v roce 2009. Nikolai Dorogovtsev je jeden z mála umělců, kteří ovládají bajan (knoflíkový akordeon) tak dokonale, že v jeho podání i ta nejtěžší klasická hudba (tokáty Bacha, skladby Bramse a Dvořáka) působí na posluchače lehce. Po absolvování rostovské státní akademie hudebního umění S. V. Rachmaninova (třída profesora V.
I. Šišina) byl Nikolaj Dorogovtsev přijat jako sólista do rostvoské filharmonie, později do známého souboru písně a tance Kazačij krug. Zanedlouho se stává uměleckým ředitelem souboru Don. Právě tehdy obdržel hlavní cenu na mezinárodním folkovém festivalu v Nizozemsku. Pan učitel působí i jako korepetitor tanečního oddělení a kromě akordeonů vyučuje i keyboard.

 

f1.jpg