Základní umělecká škola Ostrov - logo

Důležité info

Vážení rodiče,
jsem nucena Vám oznámit, že od středy 11.3. až do odvolání (podle nařízení Ministerstva zdravotnictví) je zakázána osobní přítomnost žáků ve vzdělávání, což znamená, že na naší škole nebude probíhat vyučování.

Doufáme, že toto opatření nebude dlouho trvat a brzy se zase s Vašimi dětmi uvidíme. Zahájení výuky Vám oznámím na webu a emailovou cestou.

S pozdravem
Mgr. Irena Konývková
ředitelka ZUŠ Ostrov

Co nás čeká

Kostka sedahudební->Ad libitum

Orchestr Ad libitum vznikl v roce 2008. Z původně smyčcového orchestru, se stal orchestr smíšený. Orchestr začal hrát úplně jiné hudební žánry, k hudbě klasické přidal hudbu filmovou a popovou. Zaměřil se také na sólové skladby s doprovodem orchestru. Pořádá výchovné koncerty, vlastní koncerty a samozřejmostí je účinkování na koncertech vánočních a závěrečných ZUŠ Ostrov. Reprezentoval ZUŠ v německém Stolbergu, na Eurofestu v Rastattu  a  na slavnostním koncertě v Lázních III v Karlových Varech, kde působí Karlovarský symfonický orchestr. Když orchestr vznikl, většina hráčů byla studenty středních škol. Jak čas plynul, z hráčů se stali vysokoškoláci a dnes už skoro pracující mládež. Přes to chuť a ochota hrát byla pořád. Studenti přijížděli na zkoušky orchestru z Prahy, Plzně, Lytomyšle apd. Proto se z pravidelných pátečních zkoušek staly zkoušky víkendové. Orchestr zvládl zahrát velmi náročné profesionální skladby. Orchestr v tomto složení ukončí svojí kariéru v roce 2015. V roce 2016 vzniklo nové složení orchestru Ad libitum  - junior, kde noví mladí hráči pokračují se stejným zápalem a chutí hrát .To dokázali v krátké době působnosti tak, že úspěšně reprezentovali naší školu na mezinárodním hudebním festivalu ve městě Sneek v Holandsku  a vystoupili na ZUŠ Open na Mlýnské kolonádě v Karlových Varech, který byl pořádán pod záštitou Karlovarského symfonického orchestru                             

Dirigentka orchestru Ad libitum  Iveta Müllerová