Základní umělecká škola Ostrov - logo

Důležité info

2. kolo přijímacího řízení do čtyřoboru - přípravný ročník

pro šk.rok 19/20, pondělí 3.6., 18.00 hodin,

Masarykova 1195 - učebna TO - K.Wintrová.

 

 

 

Nedávné akce

21.5.2019 - Interní koncert

20.5.2019 - Klavírní hrátky

13.5.2019 - Malí umělci

11.5.2019 - Absolventský koncert O.Tölga

25.4.2019 - Interní koncert

Kostka sedaškola->úspěchy->2017-2018

HUDEBNÍ OBOR

 

KRAJSKÉ KOLO

Hra na bicí nástroje – souborová a sólová hra

  1. místo

Souborová hra

Ondřej Belecký

Daniel Erlebach

Martin Houška

Michael Huk

Tadeáš Novák

 

Hra na bicí soupravu

Jakub  Suchomel

 

  1. místo

Hra na bicí soupravu

Alan Burda

 

 

OKRESNÍ KOLA

Hra na dechové nástroje

  1. místo

Hra na zobcovou flétnu

Jana Tancibudková

Martin Kňava

Pavlína Netrhová

 

  1. místo

Hra na zobcovou flétnu

Antonín Kopál

Nesrstová Ludmila

 

 Hra na fagot

Karolína Matušková

 

 

 

 

 

KRAJSKÁ KOLA

Hra na dechové nástroje

  1. místo

Hra na klarinet

Ondřej Tölg

 

 

CELOSTÁSTNÍ KOLO

Hra na dechové nástroje

  1. místo

Hra na saxofon

Ondřej Tölg

 

 

 

 

 

 

 

LITERÁRNĚ DRAMATICKÝ OBOR

OKRESNÍ KOLA

DĚTSKÁ SCÉNA 2018

OKRESNÍ KOLO CELOSTÁTNÍ PŘEHLÍDKY V PŘEDNESU

/umístění žáků ZUŠ Ostrov/

 

  1. KATEGORIE

čestné uznání

CHERNYAVSKA IVANKA

SZABO NATÁLKA

  1. místo

HÁJKOVÁ ADÉLKA

ZERONIKOVÁ ELLINKA

/žáci Ireny Konývkové/

 

  1. KATEGORIE
  2. místo s postupem /náhradník/

SLÁMOVÁ JULIE

  1. KATEGORIE

čestné uznání

NOVÁK KRYŠTOV

MAŠKOVÁ LUCIE

/žáci Ondřeje Šulce/

 

  1. KATEGORIE

čestné uznání

KROMKOVÁ JULIE

 

1.místo s postupem

MACHKOVÁ ANNA

/žáci Ondřeje Šulce/

 

  1. KATEGORIE
  2. místo s postupem

NOVÁK TADEÁŠ

RATAJČÁKOVÁ LUCIE

WEITHALEROVÁ SÁRA

/žáci Ireny Konývkové/

 

 

 

 

 

KRAJSKÁ KOLA

KRAJSKÉ KOLO V PŘEDNESU CELOSTÁTNÍ PŘEHLÍDKY DĚTSKÁ SCÉNA 2018

 

  1. KATEGORIE

čestné uznání

BAUCHNER VÍT

 


DĚTSKÁ SCÉNA 2018

KRAJSKÉ KOLO CELOSTÁTNÍ PŘEHLÍDKY DĚTSKÉHO DIVADLA

čestné uznání

soubor HOP-HOP představení JoJo v režii Ondřeje Šulce: Pavlína Motlíková, Matyáš Pöselt, Markéta Besperátová, Sebastian Merhulík, Vojtěch Tegda, Jana Rožková, Valerie Procházková, Miroslav Poliščuk, Elizaveta Kuznetsova a Sofia Jarovaja;

 

soubor HO-HOP představení Ema v režii Ondřeje Šulce: Gvenda Chochelová, Julie Kromková, Jindřich Tegda, Adéla Dvořáková, Patricie Dvořáková, Tereza Horčičková, Tereza Besperátová a Petra Poberežníková.

 

 

nominace na celostátní přehlídku

soubor HOP-HOP představení Kryšpín v režii Ondřeje Šulce: Adam Petrák, Viktorie Simandlová, Lothar Hemzáček, Jiří Netrh, František Kučera, Lucie Kučerová, Lucie Fořtová, Markéta Hechtová, Markéta Kollárová, Anna Machková a Barbora Štěpánová.

 

představení též reprezentovalo ČR na slovenské národní přehlídce Zlatá Priadka v Šaĺe

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CELOSTÁTNÍ KOLA

DĚTSKÁ SCÉNA 2018

CELOSTÁTNÍ PŘEHLÍDKA V PŘEDNESU

Postup z 1. místa krajského kola /celostátní kolo je teprve čeká/

PETRÁK ADAM

JOO KAROLÍNA

 

WOLKRŮV PROSTĚJOV 2018

Postup z krajského kola /celostátní kolo je teprve čeká/

Hedvika Navrátilová

Jan Roháč /PATŘIL MEZI 9 RECITÁTORŮ VYBRANÝCH ZE 73 Z CELOSTÁTNÍ PŘEHLÍDKY DS 2017, KTEŘÍ PŘEDNÁŠELI V DIVADLE V DISKU/

Matěj Velička /LAUREÁT KRAJ.KOLA/

Daniel Bleha /LAUREÁT KRAJ.KOLA/

 

CELOSTÁTNÍ KOLO SOUTĚŽE MONOLOGŮ A DIALOGŮ POHÁREK SČDO

DANIEL BLEHA /teprve ho čeká/

 

 

VALMEZ

Soutěž v přednesu Valašské Meziříčí

Daniel Bleha – cena Jiřího Justla

( cenu uděluje porota pouze jednomu recitátorovi napříč všemi kategoriemi za nejlepší přednes textu českého autora )

 

CELOSTÁTNÍ KOLO SOUTĚŽE MONOLOGŮ A DIALOGŮ DO 18 LET KANDRDÁSEK V BRANDÝSE NAD LABEM

čestné uznání

Tereza Kučerová,

Michael Huk,

Lucie Čermáková,

Jiří Svačina,

Jan Rambousek,

Matěj Velička

 

  1. místo

Barbora Netrhová + Zuzana Tekely + Zuzana Novotná

 

 

DĚTSKÁ SCÉNA 2018

CELOSTÁTNÍ PŘEHLÍDKA DĚTSKÉHO DIVADLA

Soubor HOP-HOP představení Běž, chlapče, běž v režii Ireny Konývkové: Lucie Ratajčáková, Vít Bauchner, Jan Roháč, Karolína Joo, Tadeáš Novák, Hedvika Navrátilová, Jana Ďuržová, Antonín Valenta, Sára Horčičková a Sára Weithalerová.

TATO SKUPINA  REPREZENTOVALA TÉŽ ČR NA FESTIVALU LITTLE MELPOMENE V LITVĚ.  HRÁL I NA SVĚTOVÉM DNI DIVADLA PRO DĚTI V DIVADLE V CELETNÉ, A TO INSCENACI AZHER

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

VÝTVARNÝ OBOR

ocenění na mezinárodní soutěži ve Finsku:

Yhdessa - Together - 16. ročník mezinárodní výstavy dětí a mladých lidí (The 16th Internacional Exibition of childern and young poeple)

Trieu Viet Hoang

 

 

ocenění na mezinárodní soutěži Madame Humanité v Praze - 7th year of International Exhibition in Prague

Alena Pincová

Eliška Gernátová

Šárka Novotná

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TANEČNÍ OBOR

Třída Scénického tance

Hej, vánoce, dlouhý noce!

  1. místo – stříbrné pásmo, okresní kolo Soutěžní přehlídky TO ZUŠ

Veronika Brožíková, Natálie Janečková, Eliška Ježková, Amélie Julišová, Markéta Krámová, Dominika Šibralová.

 

Šeptanda

  1. místo – stříbrné pásmo, okresní kolo Soutěžní přehlídky TO ZUŠ

Terezie Fránová, Lucie Jarošová, Jana Fišerová, Anna Machková, Michaela Šibralová, Lucie Ratajčáková

 

Barborky

  1. místo – bronzové pásmo, krajské kolo Soutěžní přehlídky TO ZUŠ

Ocenění za prožitek na jevišti - Krajská postupová přehlídka dětských skupin scénického tance v H. Slavkově

 

Terezie Fránová, Lucie Jarošová, Jana Fišerová, Anna Machková, Michaela Šibralová, Lucie Ratajčáková

 

Divnokraje

  1. místo – stříbrné pásmo krajské kolo Soutěžní přehlídky TO ZUŠ + Ocenění za kompoziční práci s námětem.

Terezie Fránová, Lucie Jarošová, Jana Fišerová, Anna Machková, Michaela Šibralová, Lucie Ratajčáková      

 

 

 

Červánková

  1. místo – zlaté pásmo a postup na Celostátní přehlídku TO ZUŠ + Ocenění za poezii a prožitek v tanci.

 

 

  1. místo – zlaté pásmo a postup na Tanec, tanec…2018 32. celostátní přehlídku scénického tance mládeže a dospělých v Jablonci nad Nisou.

+ Ocenění za interpretaci a osobitou výpověď.

 

Ocenění za interpretaci.

Postup do Celostátního kola dětských skupin scénického tance v Kutné Hoře

 

Lucie Ratajčáková

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TANEČNÍ OBOR – SKUPINA MIRÁKL

 

Podej mi ruku

  1. místo-bronzové pásmo, okresní kolo Soutěžní přehlídky TO ZUŠ

Marta Šafářová

 

Pod křídly andělů

  1. místo-bronzové pásmo, okresní kolo Soutěžní přehlídky TO ZUŠ

Adéla Blahušová, Nikola Bočková, Anna Elisabeth Burešová, Ella Huňáčková, Rosalia Krausová, Simone Elen Lajdová, Adéla Luncarová, Amélie Miczka, Táňa Mokruschová, Magdaléna Nováčková, Viktorie Stekerová, Leona Svobodová, Karolína Šafářová, Veronika Voslařová

 

Bez tíže

  1. místo-bronzové pásmo, okresní kolo Soutěžní přehlídky TO ZUŠ

Lucie Bursíková, Adéla Fialová, Marta Šafářová

 

Hrdinové všedního dne

  1. místo-stříbrné pásmo, okresní kolo Soutěžní přehlídky TO ZUŠ

Nikola Bočková, Rosalie Krausová, Elen Simone Lajdová, Adéla Luncarová, Táňa Mokruschová, Magdaléna Nováčková

 

 

 

MÍSTO PRO KAŽDÉHO

1.místo -  TITUL MISTR MISTRŮ (region, zemské kolo, MČR), Soutěž České taneční organizace

Nikola Bočková, Natali Farmačková, Rozálie Horká, Ella Huňáčková, Rosalie Krausová, Simone Elen Lajdová, Bára Lišková, Adéla Luncarová, Amélie Miczka, Táňa Mokruschová, Magdaléna Nováčková, Viktorie Stekerová, Svobodová Leona, Šafářová Karolína, Šlemrová Magdaléna, Voslařová Veronika

 

IT´S A MUSICAL! /its e mjúzikl/

1.místo (region, zemské kolo, MČR) Soutěž České taneční organizace

Bočková Nikola, Farmačková Natali, Heřmanová Lucie, Horká Rozálie, Huňáčková Ella,  Krausová Rosalie, Lajdová Simone Elen,Lišková Bára, Luncarová Adéla, Miczka Amélie, Mokruschová Táňa, Nováčková Magdaléna, Slámová Julie,Stekerová Viktorie, Svobodová Leona, Šafářová Karolína, Šlemrová Magdaléna, Vilčková Barbora,Voslařová Veronika

 

 

FACE 2 FACE /fejs tu fejs/

1.místo TITUL MISTR MISTRŮ (region, zemské kolo, MČR),

Soutěž České taneční organizace

Bahušová Adéla, Burešová Anna, Bursíková Lucie, Dušková Nikola, Fialová Adéla,Kunzová Karolína, Svobodová Leona, Syptáková Zuzana, Šafářová Marta, Voslařová Eliška

THE GREATEST SHOW /th grejtist šou/

1.místo (region, zemské kolo, MČR) Soutěž České taneční organizace

BLahušová Adéla, Burešová Anna, Bursíková Lucie, Dušková Nikola, Fialová Adéla,Kunzová Karolína, Svobodová Leona, Syptáková Zuzana, Šafářová Marta, Voslařová Eliška

 

DOMA 

Čestné uznání v krajském kolo Přehlídky TO ZUŠ

1.místo (region, zemské kolo, MČR), Soutěž České taneční organizace

Heřmanová Lucie, Hořčičková Ema, Horká Evelína, Hudečková Kristína, Kopfstein Laura, Krausová Viktorie, Krausová Rosalie,Kudelová Lucie, išková Bára, Pokrupová Viktorie,  Šafářová Karolína, Tegdová Magdaléna, Trantová Ema, Voslařová Veronika

 

KOŠILOVÁ

1.MÍSTO TANEČNÍ POHÁR CHEB ,
Bufková Nela,  Holčáková Kristína,, Horká Evelína, Hudečková Kristína, Kopfstein Laura, Krausová Viktorie, Krausová Rosalie,Kudelová Lucie,Lišková Bára, Pokrupová Viktorie, Svobodová Laura, Tegdová Magdaléna, Trantová Ema,

 

RUCE

 1.místo, MČR

Bočková Nikola, Lajdová Simone elen, Miczka Amélie, Nováčková Magdaléna, Šafářová Karolína, Voslařová Veronika

MARIA

2.MÍSTO, MČR

Bočková Nikola, Lajdová Simone elen, Miczka Amélie, Nováčková Magdaléna, Luncarová Adéla, Mokruschová Táńa

 

SKRYTÉ SOUVISLOSTI

  1. místo – bronzové pásmo v krajském kole TO ZUŠ

1.MÍSTO MČR

Bursíková Lucie, Blahušová Adéla, Šafářová Marta, Syptáková Zuzana

 

UNDER PRESSURRE /andr pres/

1.MÍSTO MČR

Bursíková Lucie, Kunzová Karolína, Šafářová Marta, Syptáková Zuzana

 

MILADA HORÁKOVÁ

1.MÍSTO, MČR

Bursíková Lucie, Kunzová Karolína, Šafářová Marta, Lajdová Simone Elen

 

BROKEN /brouken/ DUO

1.MÍSTO, MČR

Miczka Amélie, Nováčková Magdaléna

HRDINOVÉ VŠEDNÍHO DNE DUO

  1. MÍSTO, MČR

Bočková Nikola, Lajdová Simone Elen

 

CHOREOGRAFIE ZA TICHEM

2.MÍSTO MČR 

Bursíková Lucie

 

HOPE THERE ´S SOMEONE /houp tors samvan/

3.MÍSTO MČR 

Śafářová Marta, Fialová Adéla

 

BLACKBIRD /blekbrd/

3.MÍSTO, MČR

Bursíková Lucie, Syptáková Zuzana

 

CHOREOGRAFIE PODLE MNE

1.MÍSTO MČR

Lajdová Simone Elen

 

 

ŘÍKALI MI LENI

4.MÍSTO MČR

Bočková Nikola

 

CHOREOGRAFIE RETURN TO THE DARK /ritrn tu du dark/

4.MÍSTO, MČR

Bursíková Lucie

 

CHOREOGRAFIE HIT THE ROAD JACK /hid th rout džek/

4.MÍSTO, MČR

Šafářová Marta

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PŘIJATÍ ŽÁCI

 

KONZERVATOŘ JAROSLAVA JEŽKA

HUDBA, ZAMĚŘENÍ KLAVÍR

JAN PAUCH

 

 

FILMOVÁ A TELEVIZNÍ FAKULTA AMU Praha

FILMOVÁ PRODUKCE

DANIEL BLEHA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


DĚTSKÁ SCÉNA 2018

OKRESNÍ KOLO CELOSTÁTNÍ PŘEHLÍDKY V PŘEDNESU

/umístění žáků ZUŠ Ostrov/

 

  1. KATEGORIE
  2. místo

HÁJKOVÁ ADÉLKA

ZERONIKOVÁ ELLINKA

čestné uznání

CHERNYAVSKA IVANKA

SZABO NATÁLKA

/žáci Ireny Konývkové/

 

  1. KATEGORIE
  2. místo s postupem /náhradník/

SLÁMOVÁ JULIE

  1. KATEGORIE

čestné uznání

NOVÁK KRYŠTOV

MAŠKOVÁ LUCIE

/žáci Ondřeje Šulce/

 

 

 

  1. KATEGORIE

1.místo s postupem

MACHKOVÁ ANNA

PETRÁK ADAM

čestné uznání

KROMKOVÁ JULIE

/žáci Ondřeje Šulce/

 

  1. KATEGORIE
  2. místo s postupem

BAUCHNER VÍT

JOO KAROLÍNA

NOVÁK TADEÁŠ

RATAJČÁKOVÁ LUCIE

WEITHALEROVÁ SÁRA

/žáci Ireny Konývkové/

 

 

 


Expertní skupina se inspirovala v ZUŠ Ostrov

 

Expertní skupina Národního ústavu vzdělávání, která plní úkoly MŠMT týkající se rozvoje uměleckého vzdělání, přijela ve dnech 22. – 14. 9. pro inspiraci do ZUŠ Ostrov. Odborníci vybraní z celé ČR za jednotlivé obory a sekce základních uměleckých škol (mimochodem díky svým úspěchům v literárně dramatickém oboru, ale i díky úspěchům v manažerské školní oblasti byla za členku tohoto odborného týmu vybrána i ředitelka ZUŠ Irena Konývková) se zajímali mimo jiné i o metodické postupy a vliv vybavenosti literárně dramatického oboru na jeho rozvoj a o využívání nových technologií ve výuce literárně dramatického, výtvarného a hudebního oboru. Jako podklad pro víkendovou diskusi sloužila zhlédnutá představení souboru HOP-HOP Ema v režii O. Šulce a Azher v režii I. Konývkové a též přednáška Mgr. Alexandra Šťastného o využívání programu Sibelius v hodinách hudební nauky, či prezentace Mgr. Lukáše Lercha o počítačové grafice zařazené jako předmět do výuky výtvarného oboru. Expertní skupina ocenila skloubení tvorby vedoucí k profesionálnímu uměleckému tvaru a inspirativní pedagogické postupy, které usilují o rozvoj každého žáka, a to ve všech třech prezentovaných oborech.

Jsme rádi, že naše Základní umělecká škola v Ostrově patří svými metodami ke špičce v České republice.


Úspěchy výtvarného oboru

 

V říjnu získal výtvarný obor několik ocenění ve výtvarných soutěžích. Žáci Hany Vaculíkové se v celostátním kole výtvarných oborů soutěže základních uměleckých škol České republiky „Oči dokořán 2017“ umístili ve Zlatém pásmu s výtvarnou řadou Skrývání a odkrývání OČIMA, zatímco s výtvarnou řadou Skrývání a odkrývání RUKAMA se umístili v pásmu Stříbrném (obojí v kategorii prací žáků 7-13 let). Žákyně Lukáše Lercha Barbora Válková a Barbora Břečková pak v téže soutěži získaly Čestné uznání za svůj komiks Vánoční mše mrtvých v kategorii fotografické tvorby.

Žákyně výtvarného oboru se mohly zúčastnit slavnostního předání ceny Madame Humanité   v Akademii věd, která se uděluje za kulturní a uměleckou činnost a za podporu humanistických a vzdělávacích programů pro děti a mládež ve světě. Práce oceněných slečen, tedy jmenovitě: Tygr Aleny Pincové, Moje Kamarádka Elišky Gornátové a Krajina Šárky Novotné budou zároveň vystaveny na mezinárodní výstavě pořadatelské společnosti.

 

 

Žáci a žákyně ocenění Zlatým pásmem (Skrývání a odkrývání OČIMA):

Helena Bratršovská, Hana Grausová, Josefina Kozohorská, Marie Kozohorská, Adéla Luncarová, Anna Machková, Josef  Mulač, Mariana Nejedlá, Magdaléna Nováčková, Viktorie Stekerová, Běla Vaculíková, Anna E. Burešová, Viktorie Goldmanová, Jaroslav Janecký, Jakub Krejčí, Petra Linhartová, Patricie Luxová, Daniela Mašková, Marie Mašková, Zuzana Syptáková, Vojtěch Vaculík, Johana Vaculíková, Kateřina Appeltauerová, Albert P. Bergman, Agáta Brettová, Tereza Čiháčková, Štěpánka Dirbáková, Tomáš Frýzl, Lucie Frýzlová, Victorie Krausová, Jan Michlík, Apolena Stiborová, Jolana Stiborová, Karolína Šafářová, Bára Vlašímská, Karolína Vlašímská, Viktorie Vondráčková

Žáci a žákyně ocenění Stříbrným pásmem (Skrývání a odkrývání RUKAMA):

Ema Chochelová, Eliška Ježková, Martin Kňava, Kristýna Kotlánová, David Mrázek, Vendula Mynářová, Matěj Smrt, Vojtěch Smrt, Nicol Říčanová, Daniela Schrámková, Vojtěch Vaníček, Viktorie Vorlíčková, Barbora Davidová, Dinh Nam Hai, Veronika Hanousková, Hedvika Chochelová, Tereza Jeníčková, Hana Kišová, Kateřina Krejčová, Barbora Nikrmajerová, Julie Slámová, Petra Štefková, Daniela Třeštíková, Veronika Žalská, Emma Bečková, Vanessa Berková, Veronika Brožíková, Kristýna Dědečková, Tereza Krejzová, Anežka Vaculíková, Julie Hanzelová, Anna Hechtová, Anna Hloušková, Monika Kamarádová, Viktorie Kapsová, Barbora Mackeová, Sebastian Merhulík, Pavlína Motlíková, Šárka Šťastná, Kristýna Troblová

 

Gratulujeme