Základní umělecká škola Ostrov - logo

Kostka sedaškola->úspěchy->2017-2018

DĚTSKÁ SCÉNA 2018

OKRESNÍ KOLO CELOSTÁTNÍ PŘEHLÍDKY V PŘEDNESU

/umístění žáků ZUŠ Ostrov/

 

  1. KATEGORIE
  2. místo

HÁJKOVÁ ADÉLKA

ZERONIKOVÁ ELLINKA

čestné uznání

CHERNYAVSKA IVANKA

SZABO NATÁLKA

/žáci Ireny Konývkové/

 

  1. KATEGORIE
  2. místo s postupem /náhradník/

SLÁMOVÁ JULIE

  1. KATEGORIE

čestné uznání

NOVÁK KRYŠTOV

MAŠKOVÁ LUCIE

/žáci Ondřeje Šulce/

 

 

 

  1. KATEGORIE

1.místo s postupem

MACHKOVÁ ANNA

PETRÁK ADAM

čestné uznání

KROMKOVÁ JULIE

/žáci Ondřeje Šulce/

 

  1. KATEGORIE
  2. místo s postupem

BAUCHNER VÍT

JOO KAROLÍNA

NOVÁK TADEÁŠ

RATAJČÁKOVÁ LUCIE

WEITHALEROVÁ SÁRA

/žáci Ireny Konývkové/

 

 

 


Expertní skupina se inspirovala v ZUŠ Ostrov

 

Expertní skupina Národního ústavu vzdělávání, která plní úkoly MŠMT týkající se rozvoje uměleckého vzdělání, přijela ve dnech 22. – 14. 9. pro inspiraci do ZUŠ Ostrov. Odborníci vybraní z celé ČR za jednotlivé obory a sekce základních uměleckých škol (mimochodem díky svým úspěchům v literárně dramatickém oboru, ale i díky úspěchům v manažerské školní oblasti byla za členku tohoto odborného týmu vybrána i ředitelka ZUŠ Irena Konývková) se zajímali mimo jiné i o metodické postupy a vliv vybavenosti literárně dramatického oboru na jeho rozvoj a o využívání nových technologií ve výuce literárně dramatického, výtvarného a hudebního oboru. Jako podklad pro víkendovou diskusi sloužila zhlédnutá představení souboru HOP-HOP Ema v režii O. Šulce a Azher v režii I. Konývkové a též přednáška Mgr. Alexandra Šťastného o využívání programu Sibelius v hodinách hudební nauky, či prezentace Mgr. Lukáše Lercha o počítačové grafice zařazené jako předmět do výuky výtvarného oboru. Expertní skupina ocenila skloubení tvorby vedoucí k profesionálnímu uměleckému tvaru a inspirativní pedagogické postupy, které usilují o rozvoj každého žáka, a to ve všech třech prezentovaných oborech.

Jsme rádi, že naše Základní umělecká škola v Ostrově patří svými metodami ke špičce v České republice.


Úspěchy výtvarného oboru

 

V říjnu získal výtvarný obor několik ocenění ve výtvarných soutěžích. Žáci Hany Vaculíkové se v celostátním kole výtvarných oborů soutěže základních uměleckých škol České republiky „Oči dokořán 2017“ umístili ve Zlatém pásmu s výtvarnou řadou Skrývání a odkrývání OČIMA, zatímco s výtvarnou řadou Skrývání a odkrývání RUKAMA se umístili v pásmu Stříbrném (obojí v kategorii prací žáků 7-13 let). Žákyně Lukáše Lercha Barbora Válková a Barbora Břečková pak v téže soutěži získaly Čestné uznání za svůj komiks Vánoční mše mrtvých v kategorii fotografické tvorby.

Žákyně výtvarného oboru se mohly zúčastnit slavnostního předání ceny Madame Humanité   v Akademii věd, která se uděluje za kulturní a uměleckou činnost a za podporu humanistických a vzdělávacích programů pro děti a mládež ve světě. Práce oceněných slečen, tedy jmenovitě: Tygr Aleny Pincové, Moje Kamarádka Elišky Gornátové a Krajina Šárky Novotné budou zároveň vystaveny na mezinárodní výstavě pořadatelské společnosti.

 

 

Žáci a žákyně ocenění Zlatým pásmem (Skrývání a odkrývání OČIMA):

Helena Bratršovská, Hana Grausová, Josefina Kozohorská, Marie Kozohorská, Adéla Luncarová, Anna Machková, Josef  Mulač, Mariana Nejedlá, Magdaléna Nováčková, Viktorie Stekerová, Běla Vaculíková, Anna E. Burešová, Viktorie Goldmanová, Jaroslav Janecký, Jakub Krejčí, Petra Linhartová, Patricie Luxová, Daniela Mašková, Marie Mašková, Zuzana Syptáková, Vojtěch Vaculík, Johana Vaculíková, Kateřina Appeltauerová, Albert P. Bergman, Agáta Brettová, Tereza Čiháčková, Štěpánka Dirbáková, Tomáš Frýzl, Lucie Frýzlová, Victorie Krausová, Jan Michlík, Apolena Stiborová, Jolana Stiborová, Karolína Šafářová, Bára Vlašímská, Karolína Vlašímská, Viktorie Vondráčková

Žáci a žákyně ocenění Stříbrným pásmem (Skrývání a odkrývání RUKAMA):

Ema Chochelová, Eliška Ježková, Martin Kňava, Kristýna Kotlánová, David Mrázek, Vendula Mynářová, Matěj Smrt, Vojtěch Smrt, Nicol Říčanová, Daniela Schrámková, Vojtěch Vaníček, Viktorie Vorlíčková, Barbora Davidová, Dinh Nam Hai, Veronika Hanousková, Hedvika Chochelová, Tereza Jeníčková, Hana Kišová, Kateřina Krejčová, Barbora Nikrmajerová, Julie Slámová, Petra Štefková, Daniela Třeštíková, Veronika Žalská, Emma Bečková, Vanessa Berková, Veronika Brožíková, Kristýna Dědečková, Tereza Krejzová, Anežka Vaculíková, Julie Hanzelová, Anna Hechtová, Anna Hloušková, Monika Kamarádová, Viktorie Kapsová, Barbora Mackeová, Sebastian Merhulík, Pavlína Motlíková, Šárka Šťastná, Kristýna Troblová

 

Gratulujeme