Základní umělecká škola Ostrov - logo

Důležité info

Co nás čeká

21.6.2018 - Barcelona

22.6.2018 - Oranžerie Václava Havla

22.6.2018 - Oberwiesenthal

23.6.2018 - Oberwiesenthal

25.7.2018 - Wolverhampton (UK)

Nedávné akce

16.6.2018 - Zámecký park

12.6.2018 - Točna - Dům kultury

12.6.2018 - Prostějovo

11.6.2018 - Točna - Dům kultury

9.6.2018 - Svitavy

Kostka sedaškola->úspěchy->2016-2017

Soutěže vyhlášené MŠMT - HUDEBNÍ OBOR                                   37

 

Soutěž ZUŠ smyčcových nástrojů                                 4

Okresní kolo:

ve hře na housle

  1. místo

Averedo Da Silva Sarah Valeriano

 

2.místo

Eliška Hrušková

Barbora Poštová

 

  1. místo ve hře na violoncello

Ema Chochelová

 

Soutěž ZUŠ ve hře na klavír                                   1

Okresní kolo

  1. místo

Dominika Borková

 

Soutěž ZUŠ ve hře na kytaru                                  5

Krajské kolo

Sólová hra

  1. místo /1. kategorie, která nepostupuje do celostátního kola!/

Jan Suchomel

 

Komorní hra kytar

  1. místo

Lucie Kalašová, Daniela Veselá, Tomáš Ježek, Karolína Matoušková

 

 

Soutěž ZUŠ – jazzové a ostatní soubory 25

krajské kolo

  1. místo

Písk-Písk Barbaři

Lucie Herzogová , Martin  Kábrt , Tereza Kubíková ,  Vojtěch Liška , Jakub Machek , Martin Mezzei , Nikol  Michálková , Antonín Novák ,  Alena Opichalová , Adéla Poledníčková , Jiří Svačina , Ondřej Tölg , Anežka Vaculíková  13

 

  1. místo
  2. B. Band

Sabina Belecká , Petr Brodec , Ivana  Ernestová , Martin Kábrt , Sára Kotlánová , Tereza Kubíková , Jakub Machek , Andrea  Mamráková , Nguyen Hong Hanh, Ema Šutáková , Jitka Tancibudková , Ondřej Tölg   12

Celostátní  jednokolová soutěž Beethovenovy Teplice - KLAVÍR: 2
čestné uznání
Jan Pauch                  

 

  1. místo

Soňa Waclavová       

 

 

VÝTVARNÝ OBOR                                                                                127

 

Soutěžní přehlídka výtvarných oborů ZUŠ „Oči dokořán“

 

Krajské kolo

 

čestné uznání

výtvarné řadě Odkrývání masek žáků paní učitelky Gabriely Krbcové:

Karolína Bělková, Jindřich Hecht, Gabriela Kässová, Zuzana Knap, David Pihera, Barbora Tyrpeklová                                                                           6

 

čestné uznání

za výtvarné řady Pravěcí stavitelé a Poklad žáci Ateliéru Lukáše Lercha:

Bonifác Berger, Adam Davídek, Eliška Gernátová, Natálie Jorová, Aneta Kučerová, Lucie Přerostová, Lucie Tancibudková, Lucie Tománková, Tereza Zemanová, Anežka Nováková, Alexandra Kuznetsova, Elizaveta Kuznetsova                                                                                                   12

 

A čestná uznání obdrželi žáci pana učitele Lukáše Lercha i za jednotlivé práce:

Lukáš Fikáček, Nicol Farmačková, Barbora Hůlová, Kateřina Havlanová,

Barbora Pauchová, Trieu Hoang Viet, Jakub Machek      7 =  25                                                                                                 

 

Postup do ústředního kola                                                                  39

 

Zlaté pásmo s výtvarnou řadou Skrývání a odkrývání RUKAMA postoupili do celostátního kola, které začne ve Šternberku u Olomouce v říjnu 2017 a potrvá do srpna 2018, tito žáci paní učitelky Hany Vaculíkové:

 

Ema Chochelová, Eliška Ježková, Martin Kňava, Kristýna Kotlánová,  

David Mrázek, Vendula Mynářová, Nicol Říčanová, Matěj Smrt, Vojtěch Smrt,

Daniela Schrámková (čte se Schrámková), Viktorie Vorlíčková,          11                                                                                              

Barbora Davidová, Nam Hai Dinh, Veronika Hanousková, Hedvika Chochelová,

Tereza Jeníčková, Hana Kišová, Kateřina Krejčová, Barbora Nikrmajerová,  

Julie Slámová, Petra Štefková, Daniela Třeštíková, Veronika Žalská             12

 

Emma Bečková, Vanessa Berková, Veronika Brožíková, Kristýna Dědečková,  

Julie Hanzelová, Anna Hechtová, Anna Hloušková, Monika Kamarádová,  

Viktorie Kapsová, Tereza Krejzová, Barbora Mackeová, Sebastian Merhulík,

Pavlína Motlíková, Šárka Šťastná, Kristýna Troblová, Anežka Vaculíková    16         

 

 

Stříbrné pásmo a s výtvarnou řadou Skrývání a odkrývání OČIMA                    38

tito žáci z Ateliéru Hany Vaculíkové:

 

Helena Bratršovská, Hana Grausová, Josefina Kozohorská, Marie Kozohorská,

Adéla Luncarová, Anna Machková, Josef Mulač, Mariana Nejedlá, Magdaléna Nováčková, Viktorie Stekerová, Běla Vaculíková                                           11

 

Anna Elisabeth Burešová, Viktorie Goldmanová, Jaroslav Janecký, Jakub Krejčí, Petra Linhartová Petra, Patricie Luxová, Daniela Mašková, Marie Mašková, Zuzana Syptáková, Vojtěch Vaculík, Johana Vaculíková, Vojtěch Vaníček                                                                                                12

 

Kateřina Appeltauerová, Albert Philip Bergman (normálně Filip), Agáta Brettová

Tereza Čiháčková, Štěpánka Dirbáková, Tomáš Frýzl, Lucie Frýzlová, Victorie Krausová, Jan Michlík, Apolena Stiborová, Jolana Stiborová, Karolína Šafářová, Bára Vlašímská, Karolína Vlašímská, Viktorie Vondráčková          15

                                                                                                                     

 

Pro zajímavost uveďme, že tytéž děti se podílely i na adventní výstavě Andělské Vánoce v ostrovském klášteře a podle hlasování návštěvníků výstavy jim náleželo 2. místo.

 

Celorepublikové přehlídky výtvarných oborů se zúčastnili i žáci pana učitele Lukáše Lercha, kde v kategorii jednotlivých prací dosáhli na Stříbrné pásmo a postup do ústředního kola:

 

Barbora Válková, Barbora Břečková, Jan Novotný                                        3                                                                                                           

 

A Stříbrné pásmo bylo uděleno a také postup do celostátního kola patří výtvarnému projektu Malý princ, který pan učitel Lerch realizoval s těmito dětmi:      

Bonifác Berger, Tereza Besperátová, Adam Davídek, Lukáš Fikáček, Kateřina Havlanová, Adéla Horáčková, Barbora Hůlová, Gvenda Chochelová, Anežka Nováková, Šárka Novotná, Barbora Pauchová, Petra Poberežníková, Lucie Přerostová, Marta Šafářová, Lucie Tancibudková, Zuzana Tekely, Lucie Tománková, Martin Uhlíř, Barbora Válková                                                   19

22

 

Mezinárodní úspěch

Na 41. ročníku Mezinárodní dětské výtvarné výstavy „13. listopad“ v hlavním městě Makedonské republiky Skopji byly oceněny 3 výtvarné práce žáků pana učitele Lukáše Lercha:

 

Vladimíra Brabcová

Karolína Fikáčková

Trieu Hoang Viet                                                                                            3

 

 

 

 

TANEČNÍ OBOR    42 x

 

Taneční obor Karin Wintrové

34.Celostátní přehlídka dětských skupin scénického tance

KRAJSKÉ KOLO

Choreografie  „Minipříběhy“ oceněna za scénické provedení 6 dětí

Jana Fišerová, Anna Machková, Terezie Fránová, Lucie Čermáková, Michaela Šibralová, Lucie Ratajčáková.

S touto choreografiíí se zúčastníme festivalů současného tance a tvorby Tancesse a Mezi městy 26. – 28.5. 2017 v Brně.

 

 

Taneční obor Mirákl Andrey Burešové                  38 dětí

Choreografie Home

Bára Lišková, Natali Farmačková, Dominika Borková, Ema Hořčičková, Ema Trantová, Evelína Horká, Jana Tancibudková, Veronika Voslařová, Julie Slámová, Rosalia Krausová, Ella Frousová, Magdaléna Tegdová, Karolína Šafářová, Lucie Heřmanová, Tereza Mikolášková, Viktorie Krausová, Viktorie Pokrupová

  1. místo dance art, Taneční skupina roku

Titul Taneční skupina roku

 

Choreografie Pod křídly andělů

Adéla Blahušová, Adéla Luncarová, Anna Elisabeth Burešová, Ella Němcová, Leona Svobodová, Magdaléna Nováčková, Amélie Miczka, Nikola Bočková, Nikola Dušková, Rosalia Krausová, Simone Ellen Lajdová, Táňa Mokruschová, Tereza Kunstová, Viktorie Stekerová

  1. místo Czech Dance Organization, titul Czech Dance Masters
  2. místo Taneční skupina roku, titul Taneční skupina roku

 

Choreografie Birthday jazz

Adéla Blahušová, Adéla Luncarová, Anna Elisabeth Burešová, Ella Němcová, Leona Svobodová, Magdaléna Nováčková, Amélie Miczka, Nikola Bočková, Nikola Dušková, Rosalia Krausová, Simone Ellen Lajdová, Táňa Mokruschová, Tereza Kunstová, Viktorie Stekerová

  1. místo, Czech Dance Organization – Mistrovství Čech
  2. místo, Czech Dance organization – Mistrovství ČR

 

Choreografie Heroes

Leona Svobodová, Magdaléna Nováčková, Nikola Bočková, Simone Ellen Lajdová, Tereza Kunstová

  1. místo CZECH DANCE ORGANIZATION
  2. místo MISTROVSTVÍ EVROPY

 

Choreografie Me and my baby

Leona Svobodová, Nikola Bočková, Simone Ellen Lajdová, Tereza Kunstová

  1. místo CZECH DANCE ORGANIZATION
  2. místo MISTROVSTVÍ EVROPY

 

Choreografie Ruku v ruce

Nikola Bočková, Simone Ellen Lajdová

1.místo CZECH DANCE ORGANIAZTION

2.místo MISTROVSTVÍ EVROPY

 

Choreografie Untitled

Anna Elisabeth Burešová, Adéla Blahušová, Nikola Dušková, Lucie Bursíková, Marta Šafářová, Hana Opichalová, Eliška Voslařová, Zuzana Syptáková, Karolína Kunzová

  1. místo CZECH DANCE ORGANIZATION
  2. místo TANEČNÍ SKUPINA ROKU
  3. místo MISTROVSTVÍ EVROPY

 

Choreografie Bye, bye, blackbird

Anna Elisabeth Burešová, Adéla Blahušová, Nikola Dušková, Lucie Bursíková, Marta Šafářová, Hana Opichalová, Eliška Voslařová, Zuzana Syptáková, Karolína Kunzová

  1. místo CZECH DANCE ORGANIZATION
  2. místo MISTROVSTVÍ EVROPY

 

Choreografie Hourglass

Adéla Blahušová, Lucie Bursíková, Marta Šafářová, Karolína Kunzová

  1. místo CZECH DANCE ORGANIZATION
  2. místo MISTROVSTVÍ EVROPY

 

Choreografie Let´s go

Zuzana Syptáková, Lucie Bursíková, Marta Šafářová, Karolína Kunzová

  1. místo CZECH DANCE ORGANIZATION
  2. místo MISTROVSTVÍ EVROPY

 

Choreografie Boy or girl

Marta Šafářová

  1. místo CZECH DANCE MASTERS
  2. místo MISTROVSTVÍ EVROPY

 

Choreografie Bang bang

Lucie Bursíková, Karolína Kunzová

  1. místo CZECH DANCE MASTERS
  2. místo MISTROVSTVÍ EVROPY

 

Choreografie Return of the Heart

Lucie Bursíková

  1. místo CZECH DANCE ORGANIZATION
  2. místo MISTROVSTVÍ Evropy

 

 

LITERÁRNĚ DRAMATICKÝ OBOR                                    80

 

LOŇSKÝ ŠKOLNÍ ROK

Jelizaveta Bam /L.V./ 3

Natálie Jírovská, Daniel Bleha, Filip Rück

 DÍKY CENĚ POROTY NA WOLKROVĚ PROSTĚJOVĚ /KDE ZÍSKALO I CENU DIVÁKA/ POSTOUPILO PŘEDSTAVENÍ NA JIRÁSKŮV HRONOV, KTERÉHO SE NA PŘELOMU ČERVENCE A SRPNA ZÚČASTNILI.

JELIZAVETA BAM SE TÉŽ ZÚČASTNILA PŘEHLÍDKY NA DAMU PRAHA – DĚTI – VÝCHOVA – DIVADLO V ŘÍJNU 2016.

 

LETOŠNÍ ROK

Dětská scéna 2017                                                      13

  1. celostátní přehlídka dětských recitátorů

 

Okresní kolo

Čestné uznání

Viola Nováková   L.V.

Kristýna Troblová

Eliška Plzáková

Jiří Svačina

Sára Horčičková I.K.

 

Krajské kolo

Čestné uznání

Zuzana Tekely L.V.

Tadeáš Novák  I. K.  – reprezentace školy na Celostátním setkání LDO ZUŠ

Lucie Ratajčáková

 

  1. místo

Antonín Valenta

 

Celostátní kolo bude

Lucie Čermáková L.V.

Jan Rambousek

Karolína Joo I.K.

Jan Roháč

 

 

 

 

 

 

Wolkrův Prostějov 2017                                                                 4

  1. celostátní přehlídka uměleckého přednesu a divadel poezie

Celostátní kolo bude

Postup :

Matěj Velička L.V.

Ondřej Petrák

Valerie Bílková

 

Postup a Laureát za Karlovarský a Plzeňský kraj:

Daniel Bleha  /vloňském roce na WP získal cenu poroty/

 

Prednášam, teda som - Slovensko - Kremnice                         3+3

Mezinárodní soutěž v přednesu a monologu
2016
Mimořádná cena poroty  v kategorii poezie a stříbrné pásmo  v kategorii monolog– Matěj Velička L.V.

Stříbrné pásmo  v kat. monolog– Tereza Kučerová

Bronzové pásmo  v kat. monolog– Zuzana  Tekely

2017

Daniel Bleha          zlaté pásmo - kategorie monolog
                                       zlaté pásmo - kategorie poezie
                                       bronzové pásmo - kategorie próza

Valerie Bílková      stříbrné pásmo - kategorie monolog
                              bronzové pásmo - kategorie poezie

Jakub Liška           stříbrné pásmo - kategorie poezie

 

  1. ročník soutěže monologů a dialogů pro děti a mládež Kandrdásek SČDO 2017 – Memoriál Bedřicha Čapka a Zdeňka Fürsta. 6

 

Celostátní kolo

Účast

Markéta Hechtová O.Š.  – reprezentace školy na Celostáním setkání LDO ZUŠ

Lucie Fořtová
Viktorie Simandlová

Barbora Štěpánová

Adam Petrák

 

  1. místo

Jan Roháč I.K.      

 

Soutěže divadelních souborů

 

Tváří v tvář / v režii Lucie Veličkové/                          10

Tereza Kubíková, Matěj Velička, Monika Čechmanová, Barbora Dvořáková, Ondřej Petrák, Jiří Svačina, Vojtěch liška, Barbora Netrhová,  Adriana Žemličková , Natálie Kokrhelová

 Oblastní přehlídka souborů hrajících pro děti Radnický dráček

Cena  za inscenaci s doporučením na národní přehlídku Popelka rakovník

Cena za režii

Cena za scénografii

 

 

Řeka s rozpuštěnými vlasy /v režii Ireny Konývkové                  3

Tadeáš Novák, Karolína Joo, Lucie Ratajčáková

 

celostátní přehlídka Čtenář na jevišti, ze 66 scénických čtení bylo vybráno 5, kteří vystoupili v divadle Minor – soubor HOP-HOP patřil mezi ně.

 

Na krajském kole Dětské scény získalo představení čestné uznání.

 

Útěk /v režii Ireny Konývkové/                      2

Jan Roháč, Vojtěch Palm

Celostátní kolo Popelka Rakovník 2016, 35. přehlídka amatérského činoherního divadla pro děti a mládež.

Cena za herecký výkon v roli Saši Janu Roháčovi /díky této ceně a úspěšném konkurzu získal roli v plzeňském divadle v inscenaci Živý obraz /kde vystupuje po boku takových herců jako je Petr Konáš či Jan Holík/

Cena za herecký výkon v roli Fangia Vojtěchu Palmovi

Cena za režii Ireně Konývkové

HOP-HOP cena poroty za inscenaci Útěk

Přímá nominace inscenace Útěk na Jiráskův Hronov 2017

Zvláštní ocenění poroty za první místo v kategorii neviditelný herec za mužský herecký výkon v roli Táty získává Jonáš Konývka

ÚTĚK SE TÉŽ ZÚČASTNIL PŘEHLÍDKY NA DAMU PRAHA – DĚTI – VÝCHOVA – DIVADLO V ŘÍJNU 2016

 

AZHER /v režii Ireny Konývkové/                  11

Karolína Joo,  Vít Bauchner, Jana Ďuržová, Sára Horčičková, Štěpán Liška, Hedvika Navrátilová, Tadeáš Novák, Lucie Ratajčáková, Jan Roháč, Antonín Valenta, Sára Weithalerová

nominace do celostátního kola Dětská scéna 2017

  1. celostátní přehlídka dětských divadelních souborů

 

Reprezentace ČR na mezinárodním festivalu v italském Brixenu, kam soubor odjíždí 24.5. Představení se též hrálo na festivalu Soukání Ostrov 2017 a získalo pozvání na festival do Polska v listopadu 2017

 

Žalobníček /v režii Ondřeje Šulce/                          9

Lucie Fořtová, Markéta Hechtová, Lothar Hemzáček, Markéta Kollárová, František Kučera, Jiří Netrh, Adam Petrák, Viktorie Simandlová, Barbora Štěpánová

 

čestné uznání v krajském kole Dětská scéna 2017

  1. celostátní přehlídka dětských divadelních souborů

 

 

 

Pac a pusu aneb něco z Broučků /v režii Lucie Veličkové/         12

nominace a přímý postup do celostátního kola Dětská scéna 2017

  1. celostátní přehlídka dětských divadelních souborů

 

Daniel Bleha, Eva Smrčková, Natálie Jírovská, Jan Rambousek, Lucie Čermáková, Zuzana Tekely, Zuzana Novotná, Tereza Kučerová, Michael Huk, Jan Kopál,Jiří Svačina , Barbora Netrhová)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PŘIJETÍ

 

NA MEZINÁRODNÍ KONZERVATOŘ PRAHA – OBOR HUDBA – ZAMĚŘENÍ BICÍ NÁSTROJE – MARTIN KÁBRT /PETR TYR/

 

NA DAMU – KATEDRA DIVADELNÍ VĚDY – JAKUB LIŠKA